ZIELONA GÓRA: Biblioteka zaprasza na promocję książki

Inne Wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 22 marca br. (czwartek), godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K Waśkiewicza na promocję książki Danie główne oraz spotkanie z autorem Marcinem Radwańskim, zielonogórskim powieściopisarzem. Prowadzenie: dr Alina Polak Woźniak.

Marcin Radwański – zielonogórski powieściopisarz. Wielbiciel kryminałów i literatury obyczajowej. Autor wielu opowiadań m.in.: Sen przeznaczenia („Parnasik”, 2006 r.), Śmiertelna droga („Pro Libris”, 2012), Hazardzista, Umrzeć z miłości („Gazeta Studencka UZ-etka”, 2013 r.), które ukazały się w magazynach literackich. Swoje teksty publikował również na łamach portali internetowych m.in.  „wZielonej” przy Uniwersytecie Zielonogórskim, „Szafa”, „Nowa Gazeta Literacka”,  „Cegła”, „Liternet”.W 2014 roku, przy współpracy z wydawnictwem ebookowo.pl wydał w formie e-booka zbiór dwudziestu opowiadań pt. Skok w przepaść i powieść kryminalną Nieprzypadkowa ofiara. Jest również autorem tomiku poezji pt. Czekając na…. Współpracuje z kwartalnikiem literacko-kulturalnym „Pro Libris”, studencką gazetą „UZetka” i portalem „wZielonej.pl”. Stypendysta Prezydenta Miasta Zielona Góra w dziedzinie literatury za rok 2013. Zdobywca Lubuskiego Lauru w kategorii Sensacja za książkę Danie główne w 24. edycji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego.

Danie główne – akcja książki rozgrywa się w Zielonej Górze. Kucharz, znanej restauracji znajduje w zamrażarce rozczłonkowane ciało kobiety. W rozwikłanie tej sprawy angażuje się Wydział Kryminalny Komendy Miejskiej. Śledztwo jest skomplikowane, a podejrzanych coraz więcej. Czy w morderstwo zamieszany jest właściciel lokalu i jego pracownicy? Kim jest ofiara? Czy danie główne będzie smakować rozwiązaniem zagadki?

Wstęp wolny! Po spotkaniu możliwość zakupu książki.