ZIELONA GÓRA: Będą nowe ścieżki rowerowe. Łącznie prawie 7 km!

Informacje News Box News Slider

Z tej informacji najbardziej ucieszą się amatorzy dwóch kółek. Na północy miasta pojawią się nowe ścieżki rowerowe. Choć będzie w nich mała przerwa wynikająca z problemów technicznych niezależnych od inwestora i wykonawcy, to najważniejsze, że zyskujemy nowe, ciekawe trasy turystyczne.

To trzecia umowa na budowę ścieżek. Ścieżka podąży od granic Zawady aż do linii Odry. To trzecia umowa na wykonanie ścieżek. Ale miasto docelowo chce podpisać w tym celu aż pięć umów.

– Pierwsza z nowych tras będzie prowadziła od Zawady do Krępy, druga z Zawady do Cigacic – mówi Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. – Chodzi nam o to, aby sieć ścieżek była coraz gęstsza. Te trasy będą liczyły prawie 7 km.

Całość inwestycji wykona Inwestycyjna Grupa Budowlana. Jak zapewnia dyrektor Andrzej Rosiński firma wejdzie na plac budowy 8 stycznia. Do marca 2018 zostaną przeprowadzone prace przygotowawcze. Po nowej trasie pojedziemy prawdopodobnie we wrześniu 2018 roku.

W jednej z tras pojawi się kilkudziesięciometrowa przerwa. Wynika ona z braku możliwości poprowadzenia ścieżki w miejscu, gdzie trasa S3 niemal styka się ze starą drogą z Zawady do Cigacic.

– W momencie gdy droga powiatowa zbliża się do trasy S3 nastąpi przerwa w trasie rowerowej – mówi Janusz Kubicki. – Drogi prawie stykają się i nie ma możliwości poprowadzenia tam ścieżki. Aby pokonać ten odcinek rowerzyści będą musieli po prostu zejść z roweru.

Budowa ścieżek rowerowych nie jest niestety tania. 7 km tras będzie kosztowało budżet miasta 7 257 000 zł.