ZIELONA GÓRA: 70 tysięcy z Elektrociepłowni trafi do potrzebujących

Informacje News Bar News Slider

Na mocy porozumienia Elektrociepłownia co roku przekazuje pewną kwotę pieniędzy do miasta Zielona Góra. Tym razem do potrzebujących trafi 70 tys.

Współpraca zaczęła się w 2008 roku. W ciągu dziewięciu lat kwota sięgnęła już kilkuset tysięcy i zbliża się do miliona złotych.

– Z naszej pomocy skorzystało prawie dwa tys. rodzin – mówi prezes Elektrociepłowni Marian Babich. – W zeszłym roku wsparliśmy 137 rodzin. Przekazuje pieniądze bo czujemy się współodpowiedzialni za bezpieczeństwo socjalne rodzin.

Prezydent Janusz Kubicki określił szefostwo EC jako przyjaciele miasta. – Dzięki wam wiele rodzin zielonogórskich otrzyma wsparcie – zaznaczył Kubicki.

Trzeba wspomnieć, że pieniądze które dostaną rodziny służą m.in, do opłacenia zaległych rachunków za energie cieplną dostarczaną najuboższym zielonogórskim rodzinom.

Jak podkreśliła dyrektor generalna EC, Monika Łabuz-Subała, firma nie może skupiać się tylko na wyniku ekonomicznym. – Sprawy dotyczące ludzi są bardzo ważne, A my chcemy spełniać potrzeby społeczności lokalnej.

Dla prezydenta J. Kubickiego, Elektrociepłownia „Zielona Góra” to nie firma, tylko wielki przyjaciel miasta, na pomoc którego zawsze można liczyć.

(ds)