ŻAGAŃ: Burmistrz Marchewka wyleciał z Platformy

Informacje News Bar News Slider

Koniec kariery burmistrza Żagania w wielkiej polityce. 21 czerwca władze Platformy Obywatelskiej wyrzuciły Daniela Marchewkę z szeregów partyjnych. Powodem, jak podano wcześniej, jest skandaliczne zachowanie samorządowca.

Przypomnijmy. Burmistrz Żagania zasłynął wysyłaniem smsów do swoich oponentów politycznych w których dobór treści był delikatnie mówiąc „mało parlamentarny”. O sprawie pisały wcześniej lokalne media, ale dopiero po naszym tekście nastąpiła zdecydowana reakcja władz Platformy Obywatelskiej.

Jak udało nam się dowiedzieć szefostwo partii nie mogło dłużej patrzeć obojętnie na przejawy patologii, stąd najpierw podjęto decyzję o zawieszeniu Daniela Marchewki i zaczekano na decyzje zarządu partii.

W poniedziałek (25 czerwca) otrzymaliśmy oficjalną informacje od rzecznika lubuskiej PO Andrzeja Janeckiego. Rzecznik poinformował nas, że uchwałą z dnia 21 czerwca Daniel Marchewka zostaje wykluczony z szeregów partyjnych.

Oznacza to, że Platforma wystawi swojego kandydata w wyborach na burmistrza Żagania i będzie to ktoś zupełnie inny. Trudno oczekiwać, aby po tak druzgocącej decyzji, podjętej na cztery miesiące przed wyborami, obecny burmistrz miał jakiekolwiek szanse na reelekcję.

Wydaje się, że jest to tym bardziej iluzoryczne, gdyż z każdym dniem pojawiają się kolejne informacje, które mogą poważnie zachwiać pozycją osób publicznych z kręgu żagańskiej władzy.

Do sprawy wrócimy.

 

DANIEL SAWICKI