WIEŚCI z RADY: Działania na Osiedlu Leśnym i Zaciszu

Felietony Inne News Bar News Box

Gorący okres – walczymy o osiedle Leśne. Prezydent odrzucił uwagi mieszkańców, które składaliśmy do planu zagospodarowania przestrzennego. Uwagi  dotyczyły przede wszystkim wykonania nowej drogi do nowoprojektowanego nowego osiedla Leśny Dwór, aby dojazd nie odbywał się już i tak zatłoczoną drogą Świerkową. Poprowadzenie wjazdu na osiedle Leśny Dwór i osiedle Leśne jedną drogą spowoduje:

· zwiększenie natężenia ruchu na odcinku ulicy Świerkowej poprzez włączenie prawie pięciokrotnie większej liczby pojazdów

· zwiększenie natężenia ruchu na odcinku ulicy Świerkowej poprzez wyjazd mieszkańców z Osiedla Leśny Dwór, spowoduje jeszcze większe utrudnienia  z wyjazdu z Osiedla Leśnego w ulicę Wojska Polskiego w kierunku osiedla Zacisze, nie tylko w godzinach szczytu,

· zwiększenie natężenia ruchu spowoduje jeszcze większe utrudnienia z wyjazdu z osiedla Leśnego i wjazdu do osiedla służb, m.in. Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowia Ratunkowego, Policji,

· znaczne natężenie ruchu (ilość  pojazdów wzrośnie prawie pięciokrotnie) generować będzie nadmierny hałas i zanieczyszczenie powietrza.

Ponadto mieszkańcy wnioskowali o przeniesienie terenu pod zabudowę nowej szkoły dla Osiedla Leśny Dwór na teren osiedla Leśny Dwór od strony Trasy Północnej lub Trasy Aglomeracyjnej.

Będę wspólnie z mieszkańcami nadal prowadził działania aby zrealizować te postulaty i oczkuję, że miasto zaprojektuje przestrzeń dla mieszkańców przemyślną i nowoczesną.

Nie można marginalizować głosu mieszkańców. Osiedla muszą być dobrze skomunikowane z miejscami na rekreacje i posiadać miejsca parkingowe.

Dlatego zabezpieczyłem fundusze z puli radnych na wykonanie 37 miejsc parkingowych na Osiedlu Zacisze oraz na ul. Prostej i ul. Porzeczkowej. Wcześniej udało mi się zabezpieczyć fundusze i wybudować nowe miejsca parkingowe na ul. Ananasowej oraz wyniesione przejście dla pieszych na ul. Agrestowej, które poprawia bezpieczeństwo na osiedlu. Kolejną inwestycją na której bardzo mi zależało i wnioskowałem aby ją jeszcze w tym roku zrealizować to  miejsca parkingowe na ul. Cisowej.

Przestrzeń osiedlową należy rozwijać i poprawiać w szczególności przestrzeń miedzy blokami. Inwestycje w nową infrastrukturę sportową jak boisko na osiedlu Olimp, które zrealizowałem czy siłowania zewnętrzna na osiedlu Leśnym to działania, które aktywizują mieszkańców i poprawiają jakość przestrzeni miejskiej. Zapraszam mieszkańców do współpracy, wspólnie zmieniajmy nasze osiedla.

Marcin Pabierowski

Wiceprzewodniczący

Rady Miasta Zielona Góra

PLATFORMA OBYWATELSKA

www.marcinpabierowski.pl