„Ulotkomania” ponownie w szkołach

Informacje Inne News Box News Slider

3 września rusza kolejna akcja społeczna prowadzona przez Stowarzyszenie Rafała Jaszczyńskiego. „Ulotkomania” będzie prowadzona we wszystkich miejskich szkołach już po raz drugi.

Ulotki pojawią się w szkołach już po raz drugi. Akcja prowadzona w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym powodzeniem. – Pozwolono nam wejść do szkół, gdzie wychowawcy na spotkaniach rozdali materiały rodzicom. Wtedy ulotek mieliśmy jednak mniej. – mówi Rafał Jaszczyński.

Teraz w ramach akcji zostanie rozdanych aż 17 tysięcy ulotek namawiających do rejestrowania się w bazie dawców szpiku. Dzięki temu każda osoba, która zachoruje zwiększy bardzo swoje szanse na wyleczenie.

Stowarzyszenie będzie również prowadzić jednocześnie akcję przybliżającą oddawanie organów po śmierci. – transplantacje ciągle są u nas sprawą dość mało popularną, a może uratować niejedno życie – dodaje Rafał Jaszczyński. – Z naszych ulotek będzie można dowiedzieć się w jaki sposób zadeklarować oddawanie organów po śmierci, aby pomóc innej osobie.

Akcja rozpocznie się wraz z pierwszym dzwonkiem roku szkolnego 2018/2019.

 

(ds)