Trzecia porażka Stelmetu

News Bar Sport

Zielonogórski Stelmet BC Zielona Góra przegrał w Dąbrowie Górniczej z MKSem 83:86. To już trzecia porażka z rzędu naszego klubu.

Pierwsza kwarta zakończyła się remisem po 22. Po przerwie spowodowanej kontuzją sędziego zielonogórzanie ruszyli do ataku. W niecałe 6 minut Jamesa Florence zdobył 12 oczek wykonując m.in akcje 3+1!  W 16 minucie Stelmet odskoczył na 41:32 ale ponownie jak w I połowie nie potrafił utrzymać przewagi. Dąbrowa odrobiła i  Stelmet prowadził 41:40.

W III kwarcie znów padł remis. Zakończyła się ona wynikiem  20:20. Mecz był bardzo wyrównany. Przed decydującymi 10 minutami wyglądało na to, że spotkanie do końca będzie emocjonujące. Był wynik 67:64 dla Stelmetu.

Ale w czwartej kwarcie miejscowi zabiegali zielonogórzan. Po 3 minutach i 24 sekundach i akcjach ex-Stelmetowca Kucharka MKS wyszedł na prowadzenie 76:69. Ten okres to 12:2 dla gospodarzy. Potem Stelmet odrobił straty wyszedł na prowadzenia 83:81. Ale końcówka to czujna gra gospodarzy. Wynik 86-83 poszedł w świat.