SZPROTAWA: Burmistrz Szprotawy Mirosław G. zatrzymany przez CBA

Informacje News Bar News Box News Slider

Po roku rządzenia gminą Szprotawa, agenci CBA zatrzymali burmistrza Mirosława G. Do zatrzymania doszło dziś około godz. 13.00.

Jak udało nam się ustalić w mieście pojawiły się aż dwie ekipy agentów CBA. Jedna przyjechała po Mirosława G., druga zawitała z kolei do banku BNP Paribas.

Okazuje się, że Mirosław G. oprócz działalności polityczno samorządowej, zanim został burmistrzem, prowadził też własny biznes. I zatrzymanie burmistrza wiąże się ze sprawowaniem mandatu burmistrza i powiązanim z biznesem. Jak potwierdzili nasi informatorzy, burmistrzowi pomylił się prywatny biznes z samorządem. Okazało się, że mogło dojśc do niewłaściwego zarządzania majątkiem gminy i ubijania interesów poprzez uzyskanie korzyści dla rodzinnej firmy. tłumacząc wprost mogło dojśc do przekroczenia uprawnień i wykorzystywania stanowiska dla celów prywatnych.

Wcześniej informowaliśmy, że zatrzymanie może dotyczyć właśnie spraw związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz pozyskiwania środków unijnych na inwestycje oraz rozwój firmy. Wątek pieniędzy unijnych nie znalazł potwierdzenia w .

Mirosław G. jest od wielu lat związany z PSL. Burmistrzem Szprotawy został w 2018 roku. Jak udało nam się ustalić zatrzymanie Mirosława G. może być pokłosiem wewnętrznych walk frakcyjnych w PSL. Mirosław G. w wyborach samorządowych miał poparcie Stanisława Tomczyszyna, z kolei poprzedni burmistrz Józef Rubacha jest obecnie radnym gminy Szprotawa.

 

1 thought on “SZPROTAWA: Burmistrz Szprotawy Mirosław G. zatrzymany przez CBA

  1. Dobrze h , rozwalił szkolnictwo w Sz. Takiego bu…u jeszcze w tym miasteczku nie było jak sięgam pamięciom.

Comments are closed.