Szpital podzieli sejmikową koalicję?

Informacje News Box

Sensacyjne stanowisko PSL w sprawie powołania nowego prezesa szpitala w Zielonej Górze. Ludowcy odcinają się od tego wyboru i wskazują, że wybór powinien odbyć się na drodze konkursu.

Przypomnijmy, kilka dni temu marszałek Elżbieta Polak przedstawiła nowego prezesa szpitala uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Marek Działoszyński ma wprowadzić nową jakość w zarządzaniu tak poważna jednostką.

Jak się jednak okazuje, rządząca województwem koalicja PO-PSL-SLD nie jest jednomyślna w sprawie Działoszyńskiego.

W opublikowanym stanowisku (bez daty) Zarząd Wojewódzki Polskiego Stronnictwa Ludowego Województwa Lubuskiego stawiają sprawę zdecydowanie i jasno. W oświadczeniu możemy przeczytać m.in., że nikt nie konsultował z ludowcami powołania Działoszyńskiego na stanowiska prezesa szpitala i odbyło się to bez uzgodnień.

Co więcej, ludowcy stwierdzają, że Marek Działoszyński jest kandydatem Platformy Obywatelskiej, która odpowiada za ochronę zdrowia w regionie, a decyzja o wyborze została podjęta przez zgromadzenie wspólników w sobie rektora UZ i marszałka Elżbiety Polak.

Zdaniem zarządu PSL wybór prezesa szpitalnej spółki powinien odbyć się na drodze konkursu, a nie poprzez wskazanie i mianowanie.

Stanowisko władz PSL-u zastanawia i może zadziwiać. Czyżby w koalicji iskrzyło? A może to po prostu zwykłe „prężenie muskułów” i przygrywka przed przeszłorocznymi wyborami…

 

Daniel Sawicki