Stelmet BC pokonał włoski Sidigas Avellino

News Box News Slider Sport

Liga mistrzów jest udana dla zielonogórzan. Stelmetu BC po niezwykle zaciętym spotkaniu pokonał Sidigas Avellino 90:79.

Twarde, ostre spotkanie, w którym nikt nie odpuszczał stąd kibice obejrzeli dobre widowisko. W pierwszych dwóch kwartach żaden z zespołów nie był w stanie odskoczyć od rywala na większą odległość. Do przerwy było więc 42:38 dla gospodarzy.

W trzeciej kwarcie miejscowi wreszcie docisnęli gości. Znakomitą partie rozgrywał Vladimir Dragicevic. Po jego trafieniach Stelmet odskoczył na prowadzenie 8 pkt. (55:47). Gdy po trzeciej kwarcie zielonogórzanie prowadzili 64:53 wydawało się, że w ostatniej odsłonie „dobiją” Włochów.

Ale goście nie zamierzali się poddawać. Walczyli, ściśle kryli i niwelowali przewagę. Gospodarze pokazali jednak dojrzałość. Mimo ambitnej postawy gości utrzymali wypracowana po trzech kwartach przewagę i wygrali 90:79.

STELMET – SIGIDAS 90:79 (19:21, 23:17, 22:15, 26:26)