Stanisława Fórmanowicz znów wygrywa w sądzie z pracodawcą

Informacje News Box News Slider

Kolejny spektakl sądowy i kolejna wygrana Stanisławy Fórmanowicz. Zielonogórzanka, która od pięciu lat zmaga się z patologią władzy powoli udowadnia, jak niegodnie i niesprawiedliwie została potraktowana.

W poniedziałek 23 października 2017 w sądzie okręgowym opublikowano wyrok w sprawie o zapłatę nagrody jubileuszowej. Mimo niekorzystnego wyroku w pierwszej instancji Stanisława Fórmanowicz, wygrała sprawę w apelacji. Sąd Okręgowy uchylił w całości wyrok Sądu Rejonowego. Przypomnijmy, że wydał go sędzia Przemysław Wojnicz.

Na portalu społecznościowym pani Stanisława podzieliła się tą wiadomością ze znajomymi. Nie omieszkała przy tym wbić szpilkę przedstawicielom władzy sądowniczej.

„Sąd Okręgowy uchylił w całości wyrok Sądu Rejonowego w wykonaniu sędziego Przemysława Wojnicza. Jest to w moim procedowaniu drugi przypadek tego sędziego, który bezpodstawnie oddalił mój pozew. (pierwsza sprawa sygn. akt: IV P 620/13 o uznanie wypowiedzenia zmieniającego warunki pracy i płacy za bezskuteczne). Sąd Okręgowy dwukrotnie uchylił w całości wyrok tego sędziego – pytam czy to przypadek czy nieznajomość prawa w wykonaniu tego sędziego? Sąd Okręgowy w Zielonej Górze przyznał mi po raz kolejny rację i stwierdził, że po przywróceniu do pracy po bezpodstawnym, bezprawnym zwolnieniu nagroda jubileuszowa pracownikowi się należy. Sąd przyznał mi rację również co do wnioskowanej kwoty gdyż pełnomocnik pozwanego (MOPS) Artur Kulik wnosił o obniżenie wysokości nagrody jubileuszowej. w grę wchodziła też nieznajomość prawa przez pozwanego (po raz kolejny) i jego pełnomocnika?

Analizując cały wątek zastanawiać może, że w tych samych sprawach wyroki sądów mogą być skrajnie odmienne. I to mimo, że w sprawach nie pojawiają się żadne nowe fakty, a jedynie ich interpretacje. Skłaniać to może do przemyśleń i stawia pod znakiem zapytania umiejętności i fachowość grupy zawodowej zwanej sędziami.

Jak podkreśla Stanisława Fórmanowicz to jednak nie koniec batalii o przywrócenie jej dobrego imienia. Kolejne sprawy toczą się cały czas i są odraczane na kolejne terminy.

Będziemy się im bacznie przyglądać.

(ds)