Stal Gorzów pokonuje AZS UZ po rzutach karnych!

News Box News Slider Sport

Lubuskie derby I ligi w piłkę ręczną dla gorzowskiej Stali. Po zaciętym meczu goście okazali się lepsi. Po 60 minutach był remis 24:24.

Derby zelektryzowały obie ekipy i kibiców, którzy licznie stawili się w hali przy ul. Szafrana. Początek meczu należał do zielonogórzan, którzy za sprawą Jędrzeja Zieniewicza wyszli na prowadzenie 7:3. Stal jednak odrobiła i trwała zacięta walka gol za gol. W końcówce pierwszej połowy żaden zespół nie zdołał odskoczyć rywalowi i po 30 minutach było 12:12.

Na początku drugiej odsłony wydawało się gorzowianie odskoczą na dłużej akademikom. Szybko odskoczyli na trzy bramki i kontrolowali sytuację. Miejscowi jednak nie rezygnowali. Odrobili straty i do końca meczu wynik oscylował w granicach remisu.

Gdy przy stanie 24:24 zielonogórzanie posiadali piłkę i czas na dokończenie akcji wydawało się, że rozstrzygną mecz na swoja korzyść. Jednak ostatnia ofensywna akcja zielonogórzan nie przyniosła efektu. Potem w posiadanie piłki weszli gorzowianie i na 4 sekundy przed końcem mieli rzut karny. Mateusz Stupiński nie wykorzystał jednak tej okazji i arbitrzy zarządzili serie rzutów karnych.

Te lepiej egzekwowali gorzowianie, którzy wygrali tę serią 4:2.

AZS UZ ZIELONA GÓRA – STAL GORZÓW 24:24 – karne 2:4.

AZS UZ: Zieniewicz 11, Jasiński 5, Sroczyk 3, Jaśkowski 3, Szarłowicz 2.

STAL: Stupiński 8, Serpina 7, Bekisz 3, Chełmiński 2, Starzyński 2, Kryszeń 1, Bronowski 1.