Społecznicy: dość finansowania propagandy z pieniędzy publicznych!

Informacje News Box News Slider

Aleksandra Mrozek, Joanna Liddane, Edward Markiewicz i Sebastian Cielecki zdecydowanie potępili finansowanie „Łącznika Zielonogórskiego” z pieniędzy podatników. Przypomnijmy, że prezydent Janusz Kubicki rozpisał przetarg, w ramach którego założono, że Łącznik ukazywał się będzie w nakładzie ponad 60 tys. egz. i mieć o 50 procent więcej stron.

Społecznicy od dawna apelują, aby zaprzestać wydawania przez miasto Łącznika Zielonogórskiego”. – To jest nasz sprzeciw przeciw działaniom prezydenta – mówi Aleksandra Mrozek. – To typowa tuba propagandowa. Zwiększenie ilości stron pochłonie ogromne sumy z kieszeni podatników. Łącznie może to być nawet półtora miliona. Ubolewam, że biernie przyglądają się tym działaniom radni koalicyjni. Dla nas społeczników nigdy nie było miejsca w tym medium.

– Kwota, którą poświęca się na propagandę jest zawrotna. – mówi Edward Markiewicz. – Można by zrobić za te pieniądze bardzo wiele rzeczy. Np. inkubator przedsiębiorczości.  A tymczasem mamy nachalną propagandę i bardzo nas to oburza. Zamiast chodników, dróg, mamy propagandę za półtora miliona.

Sebastian Cielecki zaznaczył, że miasto uchyla się od wykonania pewnych zadań zgłaszanych przez mieszkańców wskazując, że nie podaje się źródła finansowania tegoż zadania.

– Łącznik miał być wydawany tylko do połączenia miasta z gminą. Wtedy był na pewno potrzebny, ale obecnie jego wydawanie mija się z celem – mówi Sebastian Cielecki. – Pamiętajmy, że wszystkie pieniądze na te gazetę idą z naszych kieszeni. Często gdy piszemy do miasta o zrobienie jakiejś drogi odpisuje się nam, że musimy znaleźć źródło finansowania. Więc źródło jest. Jest nim Łącznik Zielonogórski.

Joanna Liddane podkreślała, że społecznicy są w Łączniku prewencyjnie cenzurowani.

– Obserwując Łącznik widzimy, że trudne sprawy nie są poruszane. Pomija się społeczników w tej gazecie – mówiła Joanna Liddane. – Jeśli zwiększy się nakład i ilość stron, będziemy domagali się swoich stron w Łączniku. Piszmy o całej prawdzie. Nie ukrywajmy niczego. Wielokrotnie zapraszaliśmy dziennikarzy na nasze konferencje, ale nie przychodzą i nie chcą pisać o tym, co mamy do przekazania. Dlatego dość finansowania tej tuby propagandowej.