To jest po prostu drogowy szok – pisze Piotr Natkański

Felietony Informacje Inne News Bar News Slider

W komentarzach do zdjęć w ramach zapoczątkowanej przeze mnie akcji #Remontujmydrogi często przewijał się wątek drogi Zatonie-Ługi. Jechałem ostatnio tą drogą i potwierdzam – ta trasa to makabra!

Jak poinformowała sołtys Ługów Pani Violetta Domin, mieszkańcy wielokrotnie zwracali się z pismami do Urzędu Miasta Zielona Góra z prośbą o remont drogi, która po połączeniu miasta i gminy należy do miasta. Niestety odpowiedzi ze strony UM są cały czas negatywne. Mieszkańcy są zdesperowani i mają już dość.

Ługi nie są częścią Zielonej Góry, ale droga należy do miasta, a wielu mieszkańców dojeżdża do pracy czy szkoły w Zielonej Górze. Zresztą cały odcinek do Zatonia jest w fatalnym stanie…

Zobaczmy również jak wygląda droga zaraz za Zieloną Górą, a więc na terenie Powiatu Nowosolskiego (Ługi są częścią Gminy Otyń, a ta należy do Powiatu Nowosolskiego). Droga wygląda zupełnie inaczej i jest wyremontowana.

Co z tego wynika? Że jak ktoś wjeżdża do Zielonej Góry, to wjeżdża na koszmarną, podziurawioną drogą, na której strach poruszać się samochodem, także teraz w sezonie letnim, nie wspominając już o jesieni czy zimie. To po prostu wstyd…

#Remontujmydrogi #NoweMiasto #Ługi #Zatonie

PIOTR NATKAŃSKI