Pracowity weekend akademików

News Bar News Box Sport

Dwa mecze wyjazdowe czekają na akademików w sobotę i niedzielę. Czy komuś uda się wrócić z tarczą?

 PIŁKA RĘCZNA

Grunwald Poznań to siódma siła pierwszej ligi. Plasuje się oczko wyżej od akademików, mając na koncie 30 punktów, czyli o 1 więcej od AZS-u.

Poznański zespół miał znakomity początek tego sezonu. W pierwszych pięciu kolejkach odnieśli same zwycięstwa, w tym z zespołem AZS-u 29:26. Następnie pięciokrotnie schodzili z parkietu pokonani. Jest to zespół, który przez kilka spotkań potrafi utrzymać serię zwycięstw, jak i porażek, a wiedząc, że na swoim koncie w ostatnich meczach mają 3 wygrane akademików czekać będzie trudne spotkanie.

WKS Grunwald Poznań – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Sobota 10.03 Godz. 17:00.

—————————————————————————————————————–

FUTSAL

16 meczów i 15 porażek. 32 gole strzelone i aż 98 straconych. Unisław Team to drużyna, która zajmuje solidną 12 pozycję w ligowej tabeli. Najbliżsi rywale akademików byli w stanie wygrać wyłącznie z Futsalem Team Lębork na początku grudnia 5:4.

Choć statystyki jakie prezentują rywale robią negatywne wrażenie, nie są drużyna z najmniejszą liczbą strzelonych bramek. „Lepsi” w tej kwestii są wyłącznie gracze Politechniki Gdańskiej, którzy zdobyli 2 bramki mniej.

Unisław ma na swoim koncie także porażkę z Persą 1:15. Na rywali trzeba jednak uważać, bowiem zlekceważenie rywala może doprowadzić do porażki, tak jak to było z Teamem Lębork.

Unisław Team PBDI – Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Niedziela 11.03. Godz. 16:00.