Pracowity weekend akademików

News Bar News Box Sport

Pierwszy po świętach weekend będzie nie lada gratką dla fanów siatkówki. Podopieczni Wiktora Zasowskiego rozpoczynają batalię w fazie play out, a celem jest utrzymanie w II lidze. Rywalem akademików będzie Juvenia Wakmet Głuchołazy. Na futsalistów czekają natomiast wielkie derby akademickie! Szczegóły poniżej.

SIATKÓWKA 2 LIGA 

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Juvenia Wakmet Głuchołazy. Sobota 07.04 godz. 17:00 Hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6. Niedziela 08.04 godz. 13:00 Hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Siatkarze rozpoczynają decydującą walke o być, albo nie być w II lidze. Rywalem akademików będzie zamykająca tabelę Juvenia Wakmet Głuchołazy. W 18. spotkań zdobyli oni zaledwie 3 punkty, ale runda zasadnicza już za nami, obecnie wszystko rozpoczyna się od nowa.

Oba zespoły w meczach o punkty spotkały się dwukrotnie. Za każdym razem lepszy był zielonogórski AZS wygrywając na wyjeździe 3:2 i u siebie 3:1. Outsider II ligi nie wygrał żadnego ze spotkań w tym sezonie! Zdobyli również najmniejsza liczbę punktów (1236).

Dwa spotkania, które czekają na sympatyków siatkówki to pierwsze mecze z serii Play Out. Gra się do trzech zwycięstw, a więc z całą pewnością będzie potrzebne kolejne spotkanie, które odbędzie się w Głuchołazach 21.04. Jednak dobra postawa akademickiej drużyny, która z meczu na mecz wygląda coraz lepiej każe sądzić, że w najbliższy weekend czekać nas będzie emocjonujące spotkanie.

 

TENIS STOŁOWY II LIGA

KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – KTS Jelenia Góra, Piątek 06.04 godz. 17:00

 

FUTSAL 1 LIGA

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – AZS UW Warszawa. Niedziela 08.04 godz. 17:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana 6

Tuż po niedzielnym meczu siatkarzy halę przy ul. Prof. Szafrana 6 opanują futsaliści. Derby pojedynek z AZS-em Warszawa to mecz 20. kolejki I ligi. Stołeczny klub to 6. drużyna w tabeli. Po 19. meczach na koncie Warszawy znajduje się 30 punktów, które zostały wywalczone poprzez 9 zwycięstw, 3 remisy i 7 porażek. AZS UW gra w tych rozgrywkach bardzo nierówno. Na przełomie lutego i marca ulegli zarówno Politechnice Gdańskiej jak i Futsalowi Oborniki, ale wczesniej wysoko pokonali lidera I Ligi Red Devils Chojnice 5:1.

Dla Zielonej Góry mecz z Warszawą będzie rewanżem za porażkę w poprzedniej rundzie 2:5. Spotkanie w hali przy ul. Prof. Szafrana 6 już w niedzielę o godz. 17:00.