Poseł sekuje najaktywniejszych działaczy – mówi Olimpia Tomczyk Iwko

Informacje News Box

Nie milkną echa awantury w lubuskim KUKIZ 15. Przypomnijmy, że zielonogórskie koło stowarzyszenia w ostrych słowach podsumowało działania szefa partii w regionie Jarosława Porwicha, który zabronił Olimpii Tomczyk-Iwko występowania w mediach. To zapoczątkowało kryzys w KUKIZ 15. Wielu działaczy nie zgadza się z ta decyzją i zdecydowanie ją kontestuje.

To nie koniec komentarzy i oświadczeń w tej sprawie. Otrzymaliśmy komentarz od Olimpii Tomczyk-Iwko, która jako pierwsza padła ofiarą działań szefostwa partii.

– Połączyła nas idea oddolności, transparentności, proobywatelstwa i walki z układami. Niestety nasz poseł widzi to inaczej – podkreśla Tomczyk-Iwko. – Sekuje najaktywniejszych działaczy z Zielonej Góry, w nasze szeregi wprowadza osoby które są kompletnym zaprzeczeniem „kukizowej” idei, a na dodatek kwestionuje ważność powstania Zielonogórskiego Koła Terenowego, pod którym podpisał się sam Paweł Kukiz. Prawdy nie da się zniszczyć takimi czy innymi decyzjami. Walczymy! Nie pozwolimy na to, aby Gorzowski Zarząd decydował o zielonogórskim podwórku.

Przypomnijmy, że w gronie osób, które dostały zakaz wypowiedzi w mediach są kolejni dwaj działacze zielonogórskiego koła KUKIZ 15.