Platforma Obywatelska: urzędy wojewódzkie do likwidacji!

Informacje Inne News Bar

„Kosmiczny” lub raczej komiczny – tak można skomentować postulat o likwidacji urzędów wojewódzkich, który podczas weekendu i spotkania w Łodzi po raz kolejny powtórzyli politycy Platformy Obywatelskiej.

Pomysłu, nie da się ukryć, że totalnie egzotycznego bronił na antenie Radia Zachód senator i komisarz lubuskiej PO Waldemar Sługocki.

Zdaniem Waldemara Sługockiego należy wzmocnić rolę samorządu terytorialnego. Senator PO uważa, że to samorządowcy lepiej wiedzą, jakie inwestycje na lokalnym terenie są potrzebne.

Gminy i powiatu maja duży udział w podziale pieniędzy w podatku PiT i CiT. Gdyby zlikwidowano urzędy wojewódzkie to samorządy uzyskałyby zdaniem Sługockiego większe możliwości do tworzenia przedsiębiorczości.

Czy rzeczywiście? Czy to główny powód? Jeśli wierzyć twórcom pomysłu można zada pytanie, dlaczego nie stawiano takich postulatów podczas rządów PO. Przecież w samorządach bardzo wielu zarządzających jednostkami JST to członkowie bądź sympatycy PO. Na pewno wizja uzyskania dużo większych pieniędzy dla własnej gminy lub powiatu byłaby bardzo mile widziana.