PIŁKA NOŻNA: „Magik” z Pomorskiego

Informacje News Box News Slider Sport

Miękkie podbicia piłki głową i ramionami, żonglerka oraz liczne sztuczki to dla Łukasza Rostalskiego przysłowiowa bułka z masłem. Umiejętności i opanowanie piłki Łukasz ma najwyższym poziomie. Technika piłkarska, którą prezentuje godna jest porównania z umiejętnościami Cristiano Ronaldo czy Lionelem Messim. Ktos ma wątpliwości? To popatrzcie… 

Mówi o sobie, że robi to, co kocha… W piłkę grał w lubuskich klubach, ale treningi polegające na kształtowaniu techniki i opanowaniu piłki rozpoczął osiem lat temu. – Zobaczyłem kiedyś podobne sztuczki w internecie i zacząłem ćwiczyć – mówi Łukasz Rostalski. – To było coś nowego i ciekawego. Tak zacząłem trenować.

Technikę opanował do perfekcji. Jego sztuczki chwilami przypominają magiczne popisy i wydaje się, że są niemożliwe do wykoania. Jego umiejętności sprawiły, że występował już ze swoimi pokazami na boiskach ekstraklasy. – Między innymi pokazywałem sztuczki na meczu Wisła – Legia, a pokazów mam na koncie już ponad 200 – podkreśla Łukasz.

Jak dojść do takiej sprawności w operowaniu piłką? Zdaniem Łukasza najważniejsza jest determinacja i trening.

– Nie chodzi o szczególny talent, ale chęci do treningów – mówi Łukasz. – Nawet gdy nie idzie i jest ciężko trzeba się przemóc i trenować.

My spotkaliśmy Łukasza podczas treningu na os. Pomorskim. Szlifował formę przed najbliższym występem. Jutro ma kolejny pokaz. Tym razem na boisku w Ciborzu.

(ds)