PIŁKA NOŻNA: Falubaz przegrywa na inaugurację

News Bar News Slider Sport

Zielonogórzanie na inauguracje rundy wiosennej III ligi ulegli w Zdzieszowicach 0:3. Porażka boli, ale Falubaz miał też bramkowe szanse.

Początek meczu był wyrównany. Artur Małecki nie wykorzystał jednak sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala. Gospodarze otworzyli wynik w 18. minucie. Najlepiej zamieszanie pod naszą bramką wykorzystał Łukasz Damrat i było 1:0. Po zmianie stron gra bardziej kleiła się Ruchowi, który strzeleniem drugiego gola „ułożył” sobie spotkanie.

Dośrodkowanie Denisa Sotora zaskoczyło Łukasza Budzyńskiego. Falubaz w drugiej części meczu nie stworzył praktycznie żadnej dogodnej sytuacji do zmiany rezultatu. Nasi utrzymywali się przy piłce, ale najczęściej brakowało ostatniego podania lub dokładnego dośrodkowania. Wynik w 87. minucie ustalił Sotor, który wykończył dobry kontratak swojego zespołu.

– Szybkie otwarcie wyniku na pewno w jakimś stopniu ułożyło ten mecz, natomiast wszystko mogło się rozpocząć inaczej – powiedział trener zielonogórzan Andrzej Sawicki. – Mieliśmy dwie dobre sytuacje do strzelenia gola. Niestety nie wykorzystaliśmy ich. Dwie pierwsze bramki były lekko kuriozalne. Zespół ze Zdzieszowic przewyższał nas fizyką. Rywal był silniejszy i bardziej agresywny. W drugiej połowie nie stworzyliśmy praktycznie żadnej sytuacji. Mieliśmy może jeden rzut rożny. Przedostawaliśmy się bocznymi sektorami, ale zabrakło dobrego dośrodkowania. Trzeciego gola straciliśmy w samej końcówce, kiedy jeszcze bardziej się otworzyliśmy. Jesteśmy zawiedzeni, ale walczymy dalej. Przekonałem się na żywo jak wygląda trzecia liga. Nie ma tu skomplikowanego grania. Ważne jest przygotowanie fizyczne, stałe fragmenty i pojedyncze jednostki, które decydują o wyniku.

Pozostałe wyniki: Lechia Dzierżoniów – Zagłębie II Lubin 1:4, KS Polkowice – Unia Turza Śląska 6:0, Miedź II Legnica – Skra Częstochowa 3:1, BKS Stal Bielsko Biała – Polonia Głubczyce 3:1.

 

Ruch Zdzieszowice – Falubaz Zielona Góra 3:0 (1:0)

Bramki: Damrat 18, Sotor 2 (53, 87).

Ruch: Kubik – Nowak, Bachor, Kozłowski, Polak (od 29 min Kostrzycki) – Sotor, Czajkowski, Damrat, Zapotoczny – Czaplinski, Wolny (od 88 min Sypek).

Falubaz: Budzyński – Ziętek, Ostrowski, Górski, Droszczak – Wasiak, Ekwueme, Kobusiński, Małecki, Cipior – Okińczyc.

Rezerwowi: Kubasiewicz, Ograbek, Kaczmarczyk, Athenstad, Izdebski, Kochanowski, Mycan.

 

(źródło: www.falubaz.com)