PIŁKA NOŻNA: Czelsi najlepsza w hali. W finale pokonała Domlux (film + zdjęcia)

News Box News Slider Sport

Po zaciętym i dramatycznym, w samej końcówce, boju Czelsi wygrała z Domluksem w finale Pucharu Zimy organizowanym przez Zielonogórskie Towarzystwo Piłki Nożnej Pięcioosobowej.

W środę od godz. 18.00 w hali CRS rozgrywano ostatni akord halowego turnieju. W półfinałach spotkały się ekipy OSPM z Domluksem oraz Gran Bud z Czelsi.

Oba półfinały były bardzo zacięte. Potrzeba było rzutów karnych, aby wyłonić finalistów. OSPM w regulaminowym czasie gry remisowało 2:2 z Domluksem by w karnych ulec 1:2.

Podobna sytuacja była w drugim pojedynku. Gran Bud zremisował 1:1 z Czelsi, natomiast karne lepiej egzekwowali ci drudzy i w ten sposób otworzyli sobie drogę do finału.

W meczu o trzecie miejsce Gran Bud dość zdecydowanie 5:2 pokonał OSPM, ale wynik nie odzwierciedla w pełni tego, co działo się na boisku. (Bramki: Tkacz 2, Turowski, Walczak, Żukowski dla Gran Bud – Tomaszewski dla OSPM)

W ścisłym finale od początku walczono zażarcie o każdą piłkę. Żadna z drużyn nie była w stanie uciec rywalowi. W samej końcówce wydawało się, że Domlux dowiezie zwycięstwo 3:2. Jednak na 2,6 sekundy arbitrzy odgwizdali faul na zawodniku Czelsi. W tym momencie Domlux miał już na koncie cztery przewinienia więc rywale dostali szanse w postaci przedłużonego rzutu karnego. Trafili i do wyłonienia zwycięzcy konieczna była seria rzutów karnych. W niej więcej spokoju zachowali piłkarze Czelsi i wygrali 4:3. (Bramki: Frątczak, Kamiński, Lipiński dla Czelsi oraz Hirsz dla Dmluksu).