Nowa siłownia stanie na Osiedlu Leśnym

Informacje News Bar News Slider

W poniedziałek zostanie uruchomiona nowa siłownia zewnętrzna na Osiedlu Leśnym, przy ul. Cisowej. Do dyspozycji będzie pięć stanowisk. Wszystkie przystosowane dla osób zaawansowanych, jak i takich, które będą stawiały swoje pierwsze kroki w dziedzinie kształtowania tężyzny fizycznej.

Na każdym z elementów będą po dwa stanowiska. Jak wskazuje radny PO Marcin Pabierowski, pomysłodawca inwestycji, to jedyna rekreacja zewnętrzna na osiedlu dla mieszkańców. Położenie jej ma niebagatelne znaczenie. Będzie położona blisko lasu i każdy mieszkaniec będzie miał do niej swobodny dostęp.

Koszt postawienia siłowni to 56 tys zł. Środki z inwestycji pochodzą z puli radnego Pabierowskiego, które pozostały z budowy boiska przy ul. Staffa.

– Podczas spotkań z mieszkańcami osiedla wskazywano, że brakuje czynnej rekreacji – mówi Marcin Pabierowski. – Brakowało takiego miejsca, gdzie młodzież i seniorzy mogą spędzić czas. To osiedle jest wyjątkowe. Wokół jest dużo lasów i przestrzeni więc postanowiłem zabezpieczyć fundusze i wykonać siłownię zewnętrzną. Zależało nam na nowoczesności i wysokiej jakości sprzęcie. Siłownia jest umieszczona w miejscu zacisznym, aby mieszkańcy mogli komfortowo ćwiczyć. Dobre zagospodarowanie przestrzeni na osiedlu wraz z siłownią to kolejny krok w celu poprawienia warunków do rekreacji, relaksu i uprawiania sportu.

(ds)