MŁODOŚĆ I NOWOCZESNOŚĆ: Manifest wyborczy

Felietony News Bar News Slider

W nadchodzących wyborach samorządowych postanowiłem ubiegam się o mandat do Rady  Miasta. Nazywam się Mateusz Sikorski i jestem najzwyklejszym mieszkańcem Zielonej Góry. Mieszkańcem, który jest gotów wziąć współodpowiedzialność za swoje miasto. Chcę wziąć sprawy we własne ręce i kreować świat takim, w jakim chcę żyć. Jestem osobą przedsiębiorczą, energiczną i odpowiedzialną. I takie też będzie moje miasto. Taka będzie moja Zielona Góra. Bo żywię głębokie przekonanie, że to od nas samych zależy jak potoczą się nasze losy.

Swoją pracowitością, determinacją i talentem, możemy zmieniać świat na lepsze. Zmieniając go, zaczynajmy zawsze od siebie, bo nasze miasta są takie jak My ! W misji Radnego przyświecać będą mi trzy priorytety:

Po pierwsze, dbać o to co jest.

Sprawą absolutnie priorytetową jest kwestia istniejącej infrastruktury miejskiej oraz mienia komunalnego. Zielona Góra musi być miastem czystym i zadbanym. Trzeba koniecznie usunąć nielegalne składowiska śmieci zlokalizowane w różnych częściach miasta. Istotnym zagadnieniem z punktu widzenia gospodarowania mieniem komunalnym jest jego gruntowna inwentaryzacja oraz opracowanie planu rewitalizacji. Modernizacja niewydolnej miejskiej sieci kanalizacyjnej. Aranżacja przestrzeni miejskiej przy pomocy nowoczesnych mebli miejskich tzn. ławeczek i latarni parkowych. Nie może być tak, że wczorajsze inwestycje otwierane z wielką pompą dzisiaj straszą dziką roślinnością i śmieciami.

Po drugie, myśleć o tym co będzie.

Wiek XXI stawia przed nami nowe wyzwania. Odpowiednia polityka senioralna (obejmująca m.in. zdalną opiekę, domy dziennego pobyty i aktywizację seniorów)  powinna zminimalizować negatywne skutki szybkiego starzenia się społeczeństwa. Wzrost udziału branży e-commerce kosztem innych sektorów wymusza nowe spojrzenie na lokalną gospodarkę. To właśnie ta branża może wpłynąć na przyszłość naszego regionu. Nic jednak nie dzieje się samo. Miasto powinno wspierać i inicjować wszelkie imprezy branżowe sektora e-commerce oraz IT. Wspierać edukację kierunkową oraz zapewnić odpowiednią infrastrukturę społeczną (żłobki, przedszkola) oraz techniczną poprzez tworzenie nowoczesnych, wyspecjalizowanych dzielnic dla mikro i małych przedsiębiorców. Inwestujmy w drobny biznes. Jeżeli im będzie dobrze, to dobrze będzie również tym większym. Nowa perspektywa finansowa UE to ok. 300 mln zł dla Miasta. Zainwestujmy te pieniądze w przyszłość, nie w nowe fontanny. Nie róbmy z naszego miasta sypialni Nowej Soli.  Zielona Góra zasługuje na więcej.

Po trzecie, mapa potrzeb.

Najczęściej formułowanym zarzutem pod adresem rządzących jest prawie zawsze problem komunikacji z mieszkańcami. Mapa Potrzeb Zielonej Góry jest narzędziem, które ten problem rozwiąże. Mapa Potrzeb to serwis internetowy będący platformą, za pomocą której, z jednej strony mieszkańcy będą mogli komunikować się z włodarzami miasta, wskazując swoje problemy i potrzeby oraz dzielić się swoimi pomysłami, a z drugiej władze miasta mogłyby konsultować i sondować stosunek mieszkańców do planowanych inwestycji. Zalążek pilotażowego projektu już działa na stronie mapapotrzeb.zgora.pl i cieszy się państwa uznaniem. Zgłosiliście już ponad 130 potrzeb i postulatów. Niektóre zostały już zaspokojone, inne nadal czekają. Mam nadzieję, że się doczekają.

Zamykam listę Koalicji Obywatelskiej (nr 4) w okręgu nr 5. (osiedla: Słowackiego, Morelowe, Braniborskie, Tysiąclecia, Winnica i Śródmieście oraz pozostała część Jędrzychowa )

Będę niezmiernie zobowiązany jeśli rozważą Państwo  oddanie na mnie swojego głosu.

 

Mateusz Sikorski

lista nr 4, pozycja nr 7

Materiał sfinansowany przez KWW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska