Miłość w obiektywie, czyli kilka słów o kamerzyście na wesele. Przeczytajcie, zanim zamówicie film ślubny

Informacje Inne

Film ze ślubu i wesela to najbardziej profesjonalna realizacja, w jakiej przyjdzie Wam odegrać główne role. O ile nie jesteście zawodowymi aktorami lub osobami, którym sztuka filmowa z różnych powodów towarzyszy na co dzień, ma się rozumieć. Skoro więc macie wystąpić na wielkim ekranie, dobrze byłoby dopilnować, żeby produkcja była udana i stanowiła pamiątkę, do której z przyjemnością będzie się wracać. Zobaczcie, jak to wszystko zaplanować.

Mały research, bez którego ani rusz! Usiądźcie wygodnie, bo poszukiwania mogą potrwać

Przygotowanie filmu z ceremonii zaślubin i zabawy weselnej stanowi poważne zadanie i nie należy go przydzielać przypadkowej osobie. Powinien to być profesjonalista, filmowiec zorientowany w trendach ślubnych oraz innowacyjnych technologiach, stosowanych przez kamerzystów. Znajomość technik montażu jest równie ważną kwestią, lecz na pierwszym miejscu wymienić należy zafascynowanie swoją pracą. Jak rozpoznać, że kamerzysta na wesele nie zawiedzie i dostarczy film, który pozwoli Wam ponownie przeżyć dzień ślubu? Sprawa nie jest tak prosta, jak wydaje się niektórym parom.

W poszukiwaniach niezbędny okazuje się research. Przeglądając strony reklamujących się kamerzystów poznacie ich oferty, ewentualnie obejrzycie próbki tego, co potrafią. Jednak czytając opinie klientów oraz komentarze wystawiane przez gości weselnych, zdobędziecie dużo więcej cennych informacji. Czy kamerzysta przeszkadzał w zabawie, nie stronił od alkoholu, a może zapomniał nagrać ważny moment, jak podziękowania dla rodziców albo wjazd tortu? Zapewniamy, że to niejedyne smaczki, na jakie można natrafić przeglądając wpisy internautów. Dlatego kiedy już wypatrzycie kamerzystę, który Wam odpowiada, nie zapomnijcie sprawdzić, co ciekawego na temat jego pracy można przeczytać w sieci. Pamiętajcie jednak, że nie wszystkie komentarze są wiarygodne – bywa, że to inny filmowiec stara się zepsuć dobrą opinię konkurenta. Czytajcie więc, ale z głową. A kiedy coś nie da Wam spokoju, udajcie się do samego źródła i osobiście zapytajcie, jak rozumieć dany wpis.

Przygotujcie się do spotkania, ale nie przynoście gotowego planu. Kamerzysta Wam doradzi

Nasze babcie zwykły mawiać: brak planu to najlepszy plan. I może coś w tym jest, w końcu czy coś, co nie było zamierzone, można uznać za nieudane? Z pewnością nie i tego się trzymajcie! Tak więc do dzieła – ustalcie termin spotkania, podczas którego omówicie z filmowcem Waszą wizję filmu ślubnego. Zamiast z góry określonych oczekiwań, opowiedzcie mu o swoich pomysłach. Kamerzysta na wesele na pewno sam też coś zaproponuje, pokaże sprzęt, na jakim pracuje, a może nawet wyświetli krótki pokaz filmów swojego autorstwa. Jeśli chcecie mieć pewność, że wybrany przez Was filmowiec jest profesjonalistą, który cieszy się doskonałą opinią i zna się na rzeczy, odwiedźcie Feel8Studio. Tam czekają na Was specjaliści, zaznajomieni z branżą filmów ślubnych, jak mało kto. Nie tylko doradzą, ale też spróbują Was poznać i zaplanują film, z którego na pewno będziecie zadowoleni.