Mikołaje na start! 10 grudnia III Charytatywny Bieg na os. Pomorskim

Informacje News Box News Slider

10 grudnia przy szkole na os. Pomorskim wystartuje III Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów. Na leśnej, malowniczej trasie będą mogli pobiec dorośli i mali mikołaje.

Będzie ekstra zabawa, dużo uśmiechu, a przy okazji akcja, dzięki której zostaną zebrane środki dla tych, którzy potrzebują pomocy.

– Każdy z nas może być dobrym mikołajem i może pomóc. Zapraszamy wszystkich zielonogórzan, całe rodziny. Wszyscy są mile widziani – mówi Radosław Brodzik, współorganizator imprezy. – Wiem, że wspólnie uda nam się zrobić coś fajnego. Cieszymy się, że impreza ma już trzy lata. Niech znów zabija gorąco zielonogórskie serca. Każdy, kto che ufundować jakiś prezent i pomóc proszony jest o kontakt z naszym stowarzyszeniem. Nic nie cieszy bardziej, niż szczęśliwa, rozradowana buzia dziecka.

III Biegowi Dobrych Mikołajów przyświeca pomoc najbardziej potrzebującym i ich dzieciom i organizacja ferii zimowych. Jak podkreśla wicedyrektorka szkoły Anna Baka dzięki zebranym pieniądzom dzieci będą mogły odwiedzić większe ośrodki, zwiedzać inne miasta i poznać ośrodki kultury. – Jesteśmy bardzo wdzięczni stowarzyszeniu, że pomaga nam zbierać pieniądze dla dzieci naszej szkoły. Zapraszamy na zawody sportowe, zajęcia taneczne, zajęcia plastyczno-techniczne. Odbędzie się też kiermasz świąteczny. Każdy będzie mógł kupić kartki i ozdoby. Zapraszamy też na grochówkę i ciasto. Na pewno wspólnie będziemy się świetnie bawić. – mówi Anna Baka.

Gwarantem powodzenia dobrej organizacji imprezy jest Stowarzyszenie „Zielona Góro Zacznij Biegać”.

Jak zapewnia Karolina Michalczak, szefowa stowarzyszenia, rejestracja do biegu odbywała się poprzez portal pulsarsport.pl. – Może wystartować 300 dorosłych i 100 małych biegaczy – informuje Michalczak. – Dorośli płacą 30 zł, koszt startu dzieci to 10 zł od osoby. Z racji, że gościmy w Zespole Edukacyjnym nr 3 na os. Pomorskim postanowiliśmy zorganizować bieg właśnie tutaj. Zmieniliśmy trasę, ale sądzę, że wyjdzie to na dobre nam wszystkim. Chcemy pokazać biegaczom, że tutaj też są fajne tereny. Znaleźliśmy takie miejsce. Wyznaczyliśmy trasę 6 km, aby kojarzyła się z dniem Św. Mikołaja. Teren jest bardzo piękny i przyjemny, ale momentami dość wymagający. Na pokonanie dystansu będzie 90 minut.

Dla dzieci będą specjalne biegi na terenie ZE nr 3. Dzieci pobiegną na 100, 200 i 400 metrów.

Współorganizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Twórczych, Aktywnych Rodziców „STAR” działające przy szkole na os. Pomorskim. Edyta Codogni-Dżyga ze stowarzyszenia „STAR” podkreśla, że bieg, to jeden z elementów „rozruszania” Osiedla Pomorskiego.

– Chcemy włączyć się w pomoc temu osiedlu – mówi Codogni-Dżyga. – Chcemy pomóc dzieciom z naszego rejonu. Szczególnie tym najuboższym. W ten sposób pragniemy też wskrzeszać u dzieci takie postawy. W akcję zaangażowało się szkole koło wolontariatu, Oprócz grochówki, pysznego jedzenia, chcemy również włączyć się w akcję rejestracji dawców szpiku dla fundacji DKMS. Każdy uczeń który skończył 13 lat może zostać wolontariuszem działającym w celu pozyskiwania nowych potencjalnych dawców szpiku, poprzez rejestrację do bazy.

DANIEL SAWICKI