Ksawery już „szaleje”. Będzie lało i wiało

Informacje News Box

Jak podaje portal pogodowy zg112.pl pierwszy w tym sezonie orkan o nazwie KSAWERY przyniesie wichury i ulewne deszcze. Według prognoz pogoda nie oszczędzi także powiatu zielonogórskiego. Porywy wiatru mogą dochodzić do 100 km/h, co skutkować będzie połamanymi drzewami, zerwanymi dachami i uszkodzonymi liniami energetycznymi.

Czeka nas kilkadziesiąt bardzo wietrznych i deszczowych godzin. Najgorzej będzie w czwartek w godzinach popołudniowych i wieczornych.

Od północnego Atlantyku bardzo szybko wędrować będzie płytki niż atmosferyczny Ksawery. Meteorolodzy najbardziej intensywnych wiatrów spodziewają się od godzin przedpołudniowych. Orkan przyniesie silny wiatr w porywach do 70-90 km/h, a miejscami nawet 100 km/h. Według Biura Prognoz Meteorologicznych z Poznania na południu naszego województwa istnieje 30% ryzyko, iż siła wiatru będzie wynosić nawet 130 km/h. Następnie wiatr powoli zacznie słabnąć. Powiewom wiatru będą towarzyszyć obfite opady deszczu o charakterze ciągłym. Według prognoz miejscami może nawet zagrzmieć.

(źródło: www.zg112.pl)