KOSZYKÓWKA: Kolejne zwycięstwo koszykarzy Stelmetu! Urlep pokładał zespół

News Bar News Slider Sport

Stelmet Zielona Góra pod wodzą trenera Andreja Urlepa pokonał czołowe drużyny PLK – Anwil Włocławek i Polski Cukier Toruń. W niedzielę ograł wysoko Cukier, prezentując świetną dyspozycję. Mimo, że Słoweniec pracuje dopiero kilkanaście dni, widać dużą zmianę w stylu gry mistrzów Polski. Zielonogórzanie są nie do zatrzymania.

Aż 20 „trójek” musiał dać efekt. Stelmet zaczął mecz z wielką energią. Jarosław Mokros i Przemysław Zamojski rozpoczęli festiwal rzutów za 3 pkt. I w pierwszej połowie gospodarze trafieniami z dystansu zaskoczyli przyjezdnych.

W drugiej odsłonie podopieczni trenera Andreja Urlepa powiększali przewagę. Dobrze wychodzili na pozycję, rozumieli się bez słów i kontrolowali sytuację. Na przerwę gospodarze schodzili z przewagą 16 punktów (49:33).

Po przerwie obraz gry nie zmienił się. Zielonogórzanie grali świetnie, trafiając często za 3 pkt. Goście byli momentami bezradni i mogli jedynie obserwować skutecznych zawodników Stelmetu BC. Pojedynek zakończył się wysokim triumfem zielonogórzan 100:76.
Warto wspomnieć, że Stelmet ma kolejnego strategicznego sponsora. Jest nim ENEA. Już we wtorek kolejny mecz. Do Zielonej Góry przyjeżdża Besiktas Stambuł. Lider naszej grupy w rozgrywkach europejskich.

Stelmet Enea BC Zielona Góra – Polski Cukier Toruń 100:76 (29:18, 20:15, 22:17, 29:26).

Stelmet: James Florence 26, Vladimir Dragicević 16, Martynas Gecevicius 15, Thomas Kelati 10, Filip Matczak 8, Nikola Marković 8, Przemysław Zamojski 6, Łukasz Koszarek 3, Jarosław Mokros 3, Jakub Der 3, Adam Hrycaniuk 2.

Polski Cukier: Aaron Cel 17, Glenn Cosey 10, Krzysztof Sulima 9, Bartosz Diduszko 9, Cheikh Mbodj 9, Karol Gruszecki 7, Tomasz Śnieg 6, Łukasz Wiśniewski 6, Aleksander Perka 3, Paweł Krefft 0.