Koczowisko bezdomnych chcą zamienić na działki

Informacje News Box

Szefostwo Rodzinnych Ogródków Działkowych „LUMEL” chce utworzyć nowy ogród działkowy. Teren, na którym miałby powstać, znajduje się tuż przy obecnych ogródkach. Jest jednak strasznie zaniedbany i od lat nic dobrego się tam nie dzieje. Dopuszczono do jego dewastacji.

Ogródki Lumelu znajdują się na przedłużeniu ul. Wyspiańskiego. Zaczynają się przed torowiskiem i sięgają aż do Parku Poetów. Naprzeciwko działek straszy z kolei zmaltretowany teren, który kiedyś był nawet zabudowany. Tyle tylko, że teraz przypomina pobojowisko. Strach tam wchodzić. Działkowcy twierdzą, że koczują tam osoby bezdomne. Na działkach dochodzi często do włamań oraz kradzieży i za taki stan rzeczy obwiniają właśnie osoby, które przebywają na zdewastowanym terenie.

Dlatego działkowcy skierowali pismo do przewodniczącego rady miasta Adama Urbaniaka z prośbą o utworzenie na wskazanym terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego, który stanie się częścią Lumelu. Grunt mógłby zostać przekazany działkowcom w formie nieodpłatnego wieczystego użytkowania. Działkowcy wskazują, że jest potrzeba tworzenia nowych działek, bo jest na nie coraz więcej chętnych. Na wskazanym terenie mogłoby, zdaniem działkowców, powstać 20 nowych działek.

– Uważam, że to bardzo dobry pomysł – mówi radny Jacek Budziński. – Ten teren od lat jest zdewastowany. Wygląda jak po przejściu jakiegoś tajfunu. Działkowcy na pewno zrobią tam porządek i to miejsce zamienią w fajne działki.

A jak wygląda dziś to miejsce można obejrzeć na zdjęciach.

 

Daniel Sawicki

Zdjęcia dzięki uprzejmości pan Jacka Rabulińskiego