KARTINGI: Rok Cup Poland w Zielonej Górze!

News Bar News Box News Slider Sport

Już w najbliższy weekend do Zielonej Góry zawitają najszybsi kartingowcy w Polsce. Na Wallrav Racing Center odbędzie się 3 seria pucharu Rok Cup Poland – najliczniejszej profesjonalnej serii pucharowej w Polsce!

Przed zawodnikami trzy dni treningów, które startują już w środę i potrwają do piątku. Sobota jest dniem kwalifikacji a wyścigi przed finałowe i finałowe odbędą się w niedzielę, 3 czerwca 2018. Zawodnicy ścigają się w 6 kategoriach wiekowych a najmłodszy uczestnik ma zaledwie 6 lat! Wspaniała walka na torze zderzak w zderzak, wyprzedzenia, zwroty akcji i dużo sportowych wrażeń – prawdziwy karting na wyciągnięcie ręki już za kilka dni!

Zawody w Zielonej Górze będą o tyle niezwykłe, gdyż zaliczają się do cyklu Rok Nations Cup, co oznacza, że na torze zobaczymy również wielu zawodników z zagranicy. Wszyscy mają jeden cel – wygrać bezpłatną przepustkę na Międzynarodowy Finał Światowy Rok Cup 2018, który odbędzie się we włoskim Lonato. Pierwsza odsłona cyklu odbyła się na kartodromie w Cheb (Czechy) a Polacy zajęli topowe miejsca w dwóch kategoriach wiekowych! Teraz powalczymy na krajowym podwórku i liczymy na równie dobry wynik. Już w niedzielę poznamy 4 triumfatorów, którzy zapewnią sobie bezpłatny start w kartingowym wydarzeniu roku. Zapowiadają się niesamowite emocje a my serdecznie zapraszamy do przeżycia ich wspólnie z nami. Zapraszamy na tor. Wstęp wolny!

Miejsce: Tor kartingowy Wallrav Racing Center w Starym Kisielinie k. Zielonej Góry

Harmonogram:

Sobota, 02.06.2018:

11:30 – trening oficjalny

13:30 – wyścigi kwalifikacyjne Q1

15:30 – wyścigi kwalifikacyjne Q2

 

Niedziela, 03.06.2018:

10:30 – uroczyste otwarcie zawodów

11:30 – wyścigi przed finałowe

13:30 – wyścigi finałowe

Dla osób, które w ten weekend nie mogą przyjść na tor przygotowana została transmisja internetowa LIVE, która dostępna będzie na kanale YouTube serii – https://www.youtube.com/RokCupPolska/