FUTSAL: Persa AZS UZ awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski

News Slider Sport

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego pokonał 5:1 Heiro Rzeszów i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Początek meczy nie zapowiadał wysokiego zwycięstwa zielonogórzan. Pierwsza połowa w wykonaniu obu ekip senna. Strzały z dystansu akademików były oznaką bezradności w ataku. Podobnie jednak sytuacja miała się co do Rzeszowian.

Największe emocje czekały na kibiców w drugiej połowie. Worek z bramkami już 47 sekund po rozpoczęciu gry otworzył Kacper Konopacki. Chwilę potem akademicy zdobyli dwa gole w kilkanaście sekund, stawiając w ten sposób rywali w trudnej sytuacji. Autorami trafień byli Kamil Kruszyński i Mateusz Biereśniewicz.

Trener Rzeszowian Łukasz Krawczyk zdecydował się wziąć czas, ale nawet to nie przynosiło widocznych skutków. Groźnie zrobiło się w 31. minucie. Wtedy ręką zagrał jeden z gospodarzy, a następnie do rzutu karnego podszedł Sebastian Fedan. Wtedy spudłował, ale niecałe 60 sekund później poprawił się i przewaga AZS-u zmalała do dwóch bramek. Na odpowiedź nie trzeba było jednak długo czekać. Już w 34. minucie Adrian Niedźwiecki doprowadził do stanu 4:1, a wynik ustalił Kamil Kruszyński.

Goście robili co mogli, ale wszystko sprzyjało dziś akademikom. Ostatecznie AZS wygrał 5:1.

 

Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego – Heiro Rzeszów 5:1 (0:0)

21′ Kacper Konopacki

24′ 38; Kamil Kruszyński

24′ Mateusz Biereśniewicz

32′ Sebastian Fedan

34′ Adrian Niedźwiecki

 

(red)

fot. www.azs.zgora.pl