FUTSAL: Mamy awans do finału Akademickich Mistrzostw Polski!

News Bar Sport

Reprezentanci UZ zajęli w turnieju półfinałowym IV miejsce, co daje awans do końcowego etapu, który rozgrywany będzie w Warszawie.

Zawodnicy reprezentujący Uniwersytet Zielonogórski bardzo dobrze spisali się podczas pierwszego dnia półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski. Najpierw zremisowali bezbramkowo z Politechniką Śląską z Gliwic, a następnie pokonali Politechnikę Wrocławską 4:3. Futsaliści wygrali swoją grupę.

Kolejnego dnia w walce o przepustkę do turnieju finałowego w Warszawie reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego mierzyli się z gospodarzami półfinałów, Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Zielonogórzanie mecz ten wygrali 4:1. Trzy trafienia zaliczył Sebastian Górski, jednego gola zdobył Jakub Babij.

Trzeciego dnia półfinałów, futsaliści najpierw przegrali z Politechniką Opolską 1:8 (bramka Kamila Kruszyńskiego). Podobnie było w meczu o III miejsce z Akademią im. Jana Długosza w Częstochowie, gdzie zielonogórzanie przegrali dopiero po rzutach karnych 6:7. W regulaminowym czasie mieliśmy wynik bezbramkowy.