Dodatkowe kursy z Babimostu do Warszawy?

Informacje News Bar

– Jesteśmy pod wrażeniem wyników Portu Lotniczego Zielona Góra/Babimost – powiedział  Robert Ludera dyrektor Biura Planowania Siatki Połączeń i Rozkładów LOT podczas spotkania z marszałek Elżbietą Anną Polak. – Trzeba wykorzystać ten dobry czas dla portu lotniczego, nie można go przegapić. Zamierzamy zwiększyć częstotliwość lotów – powiedziała marszałek Polak.

– Z naszych obserwacji wynika, że pasażerów podróżujących na trasie Zielona Góra-Warszawa stale przybywa – mówi dyrektor Robert Ludera. Coraz częściej okazuje się, że zainteresowanie pasażerów przekracza możliwości 78-miejscowych Bombardierów Q400, które obsługują to połączenie. Niezmiernie nas to cieszy, ponieważ zanim LOT zaczął obsługiwać  połączenie, liczba pasażerów odprawianych z tego portu należała do najniższych w kraju. Sytuacja znacznie poprawiła się od marca br., gdy oferta rejsów z Babimostu pojawiła się w siatce narodowego przewoźnika. Dzięki temu, pasażerowie w ramach jednego biletu mogą z Zielonej Góry z krótką przesiadką w Warszawie podróżować do ponad 75 destynacji LOT-u na świecie. Wśród nich znajdą się miasta w całej Europie, a także kluczowe porty w Azji, takie jak Seul czy Tokio, także Ameryki Północnej. – W lipcu br. przewieźliśmy na trasie Babimost-Warszawa trzykrotnie większą liczbę pasażerów, tzn. 1600 osób niż w porównywanym miesiącu w roku ubiegłym, gdy podróżujących na tej trasie pasażerów lotnisko obsłużyło zaledwie 549. Trzykrotny wzrost liczby pasażerów utrzymał się także w sierpniu, gdy rejsy LOT-em na tej trasie wybrało 1632 podróżnych – dodaje R. Ludera.

Przy obecnych połączeniach z Warszawą (10 rejsów tygodniowo) podróż z lubuskiego regionalnego portu lotniczego pozwala na wygodną przesiadkę i dostęp do ponad kilkudziesięciu portów lotniczych na świecie. Gdyby zwiększyć częstotliwość lotów, Lubuszanie zyskaliby jeszcze lepszy dostęp do rejsów transatlantyckich z Lotniska Chopina. – Trzeba wykorzystać ten dobry czas dla portu lotniczego, nie można go przegapić. Zamierzamy zwiększyć częstotliwość lotów – powiedziała marszałek Polak.

– Jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem oferty połączeń między Warszawą a Zieloną Górą i analizujemy możliwości rynku i jesteśmy zainteresowani rozszerzeniem oferty połączeń między Warszawą a Zieloną Górą – mówi dyrektor Ludera. Mamy nadzieję, że już wkrótce przedstawimy więcej szczegółów – podsumowuje.

Marszałek Elżbieta Anna Polak zaprosiła także przedstawicieli LOT na Polski Kongres Gospodarczy, który odbędzie się w Zielonej Górze w dniach 26-27 października br. W ramach Kongresu odbędzie się panel dyskusyjny na temat finansowania regionalnych połączeń lotniczych przez samorządy. Dyr. Ludera poinformował, że z okazji obchodów Dnia Portu Lotniczego w Babimoście, 30 września LOT uruchomi dodatkowy rejs promocyjny z Warszawy do Zielonej Góry Embraerem 170, na który będzie można kupić bilety w cenie 99 PLN w dwie strony.  Dodatkowo narodowy przewoźnik umożliwi odwiedzającym wejście na pokład i zapoznanie się z ich możliwościami technicznymi samolotu.

 

(Źródło: WWW.LUBUSKIE.PL)