Awantura u Kukiza. Wojna na linii Zielona Góra – Gorzów

Informacje News Bar News Box News Slider

Rozłam w lubuskim KUKIZ 15. Zielonogórskie koło stowarzyszenia wydało oświadczenie, w którym odcina się od działań szefostwa partii. Jednocześnie atakuje przewodniczącego Jarosława Porwicha z Gorzowa Wlkp. Powód poważny: niegodne i zaprzeczające idei Ruchu Kukiza działanie posła Jarosława Porwicha.

Jak w każdej partii, także w KUKIZ 15 trwa bezpardonowa walka frakcji. A KUKIZ 15 to dla wielu łakomy kąsek. Stosunkowo nowa formacja ma przed sobą przyszłość, którą gwarantuje jej krajowy lider Paweł Kukiz. Dlatego wojny o miejsca, wpływy i potencjalne zyski (również finansowe) nie są niczym nowym.

Działacze z Zielonej Góry wytoczyli przeciw Porwichowi ciężkie działa. Jako główny argument stawiają wykluczenie Olimpii Tomczyk-Iwko z oficjalnego reprezentowania stowarzyszenia w mediach lokalnych, uznając ją za „niekompetentną”. Jak podkreślają członkowie koła do Tomczyk Iwko zostali dokooptowani kolejni członkowie formacji: Kowalski Sławomir i Paweł Maciejewski.

Działacze z Zielonej Góry maja też żal, że były działacz PO Tomasz Możejko stał się głównym „rozgrywającym” w KUKIZ 15 i został na namaszczony na tę funkcję jednoosobowo właśnie przez Porwicha.

Wydaje się, że to dopiero początek wojny. Porwich reprezentuje byłe woj. Gorzowskie, z kolei Tomczyk Iwko i obaj panowie to reprezentanci Zielonej Góry.

Widać więc wyraźnie, że wśród członków tej formacji podział przebiega po prostej linii geograficznej…

 

OŚWIADCZENIE KOŁA TERENOWEGO KUKIZ 15 ZIELONA GÓRA

W związku z niegodnym i zaprzeczającym idei Ruchu Kukiza działaniem posła z naszego okręgu Jarosława Porwicha, oświadczamy, że stanowczo odcinamy się od działań i polityki prowadzonej przez posła w naszym regionie.
W styczniu tego roku, wyłączył naszą koleżankę Olimpię Tomczyk-Iwko z oficjalnego reprezentowania K’15 w mediach lokalnych, uznając ją za „niekompetentną”. Obecnie od mediów zostali odsunięci kolejni najaktywniejsi członkowie koła zielonogórskiego: Kowalski Sławomir i Paweł Maciejewski.
Kolejną sprawą jest przyjęcie przez posła Porwicha w nasze szeregi w lipcu 2017 byłego aktywnego działacza PO, pana Tomasza Możejkę (przypomnijmy wyrzuconego z PO za szkodzenie wizerunkowi partii). Pan Możejko, od razu nie mając żadnego wkładu w budowanie naszego ruch, został „namaszczony” przez posła na osobę odpowiedzialną za budowanie struktur K”15 w naszym województwie.
Próby wewnętrznego rozwiązania konfliktu skończyły się fiaskiem.
Do polityki weszliśmy żeby walczyć z partiokracją i układami, podczas gdy na „swoim własnym podwórku” mamy właśnie z tym do czynienia! Ruch Kukiza w naszym województwie został przekształcony w Ruch Porwicha z kolesiostwem i wewnętrznymi układami.
Gorzowski Zarząd Oddziału działa na szkodę Zielonogórskiego Koła K’15 i W’15. Będziemy walczyć o niepodległość i niezależność Zielonej Góry.

Z poważaniem
Członkowie Koła Kukiz’15 Zielona Góra