ZIELONA GÓRA: SLD składa życzenia, dba o kobiety i promuje ekologię

Z okazji Dnia Kobiet działacze SLD wystąpili z apelem, aby na parkingach przy budynkach samorządowych utworzono miejsca dla kobiet w ciąży i z małymi dziećmi. – Wiele marketów wyznaczyło takie miejsca, więc pora na urzędy – podkreśla Bogusław Wontor szef struktur partii w regionie lubuskim.

Continue Reading

Z RATUSZA: Kosztowne nasze śmieci

Mamy tendencję do narzekania na władzę, czasami słusznie, kompletnie zapominając, że osoby sprawujące władze nie biorą się znikąd. Sami wybieramy tych, którzy po wyborach urządzają nam życie. Często, żeby nie rzecz, że zawsze, płacimy za nasze wybory. Zielonogórzanie będą mieli przyjemność zapłacenia własnymi pieniędzmi za wybór jakiego dokonali podczas wyborów samorządowych. Czeka nas podwyżka cen […]

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Zbudowano chodnik, ale zapomniano o niepełnosprawnych i małych dzieciach

Osiedle przy ul. Obywatelskiej oddziela od zrewitalizowanej Doliny Gęśnika bardzo zaniedbany teren. – Nie da się przez niego przejść z dzieckiem w wózku, a niepełnosprawni w ogóle tędy nie przejadą – zauważa pan Artur, który przesłał do nas prośbę o interwencję w tej sprawie.

Continue Reading

Z RATUSZA: Kozioł ofiarny

Stefan Kisielewski jest autorem zdania; „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.” Zdanie to niestety oddaje naszą zielonogórską rzeczywistość. Nie bulwersują nas już rzeczy, które powinny nas bulwersować. Rozgrzebane budowy, podwyżki, niemożność sprawdzenia miejskich spółek, kontynuowana wycinka drzew są już w zasadzie normą, przyzwyczailiśmy się do tego.

Continue Reading