ZIELONA GÓRA: Sprzedaż działki przy CRS – do akcji wkraczają służby

Kto tak naprawdę kupił od miasta ziemię przy CRS za cenę znacznie odbiegającą od wycen gruntów w tamtym rejonie miasta? To firma SIGMA, która zajmuje się m.in. obrotem ziemią. Jest zarejestrowana na osobę fizyczną z siedzibą w Tychach i stała się pośrednikiem między miastem, a potentatami czyli Agata Meble i MC Donalds.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Banery z twarzą radnego ozdobiły całe miasto. Czy to lans na dobroczynności?

Czy jeden z kandydatów poprzez dobroczynną imprezę swojego stowarzyszenia próbuje lansować się jako kandydat w wyborach do rady miasta? Z takim pytaniem i uwagą zwrócili się do nas nasi czytelnicy. Dostaliśmy kilka maili w tej sprawie.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Mocny materiał w sprawie sprzedaży działki przy CRS w TVP „ALARM!”

Sprzedaż działki przy CRS ciągle budzi kontrowersje. Wycena została wykonana na zadziwiająco niskim poziomie. Miasto sprzedało działkę za kwotę 148 zł netto za metr kwadratowy, gdy wokół ceny podobnych działek sięgają około 300 zł za metr. O sprawie informują ogólnopolskie media.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Proces wyborczy. Kucharska Dziedzic wygrywa z prezydentem

Przez sześc godzin rozpatrywał zielonogórski Sąd Okręgowy sprawę w trybie wyborczym wniesioną przez kandydatkę na prezydenta Anitę Kucharską-Dziedzic przeciwko obecnemu prezydentowi. W finale sędzia Tomasz Biskup dosłownie rozniósł argumentację pełnomocnika Janusza Kubickiego. Gdy odczytywał wyrok prezydent wyglądał na załamanego. Przegrał to starcie z kretesem…

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Radny Brachmański do kobiet z SLD – jesteście głupsi niż ustawa przewiduje

Skandalem zakończyła się konferencja radnych Zielonej Razem: Andrzeja Brachmańskiego i Filipa Gryko. O ile ten drugi ulotnił się w pewnym momencie z konferencji, to Brachmański trzymał wachtę do końca. I padł ofiarą własnej arogancji. Po konferencji zaczęły się wyzwiska. I to w stosunku do pań: Barbary Kukulskiej, Bogumiły Burdy, Bogumiły Husak. Brachmański został nagrany, gdy […]

Continue Reading