ZIELONA GÓRA: List zza grobu, czyli „bomba” z opóźnionym zapłonem

„Za moją śmierć odpowiada w 100% Janusz Jankowski” – tak brzmi jedno z pierwszych zdań listu, który pozostawiła po sobie tragicznie zmarła była księgowa Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich. Do dokumentu, który jest w zasobach prokuratury, dotarliśmy po kilkunastodniowym śledztwie dziennikarskim. Swoją treścią poraża i stawia jednocześnie mnóstwo pytań. Prokuratorzy mają dzięki niemu bardzo wiele wskazówek […]

Continue Reading

Z RATUSZA: Tajemnicze milczenie prezydenta

Samorząd powinien być tym miejscem, gdzie tworzone są wzorce relacji międzyludzkich. Władzy z mieszkańcami, pracodawcy z pracownikami. Niby jest to oczywiste, przecież wszyscy jesteśmy od siebie zależni. My wybieramy prezydenta, on nami „rządzi”, kieruje pracą podległych pracowników, z drugiej jednak strony przecież powinien nas szanować, bo w końcu to nam, mieszkańcom zawdzięcza swoją pracę. Samorząd […]

Continue Reading

WIEŚCI z RADY: Działania na Osiedlu Leśnym i Zaciszu

Gorący okres – walczymy o osiedle Leśne. Prezydent odrzucił uwagi mieszkańców, które składaliśmy do planu zagospodarowania przestrzennego. Uwagi  dotyczyły przede wszystkim wykonania nowej drogi do nowoprojektowanego nowego osiedla Leśny Dwór, aby dojazd nie odbywał się już i tak zatłoczoną drogą Świerkową. Poprowadzenie wjazdu na osiedle Leśny Dwór i osiedle Leśne jedną drogą spowoduje:

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: PILNE: w poniedziałek nadzwyczajna sesja w sprawie spółek miejskich

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o  zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Powodem są niejasności w miejskich spółkach. Pod wnioskiem podpisał się też radny SLD Tomasz Nesterowicz. Sesja rozpocznie się w poniedziałek  16 lipca, o godz. 14.00.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Działania przestępcze w miejskich spółkach? Mogą być kolejne ludzkie dramaty…

Czy list pracowników spółki Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich zatrzęsie miejską sceną polityczną? – Po jego lekturze każdy prokurator miałby pełne ręce roboty. Zobaczymy, czy lubuscy stróże prawa zrobią z tym cokolwiek – mówi nam zastrzegając sobie anonimowość, jeden z lokalnych polityków.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Radny Górski do dziennikarza – „idź pan do psychiatry”

Tego jeszcze w historii Zielonej Góry nie było. Interweniującego, w sprawie artysty, przedstawiciela mediów, radny, a na co dzień lekarz Robert Górski odesłał na badania psychiatryczne wskazując mu listę zakładów do których może się udać po poradę i leczenie. Ktoś powie, groteska? Niekoniecznie. W tej radzie miasta wszystko jest możliwe.

Continue Reading