Z RATUSZA: Kieszonkowy błąd

W rozpoczynającej się kampanii wyborczej jako zasadę przyjąłem założenie nie krytykowania i nie oceniania pomysłów pretendentów do funkcji prezydenta miasta. Zasada ta nie obejmuje obecnego/byłego prezydenta, który miał całą kadencję na realizowanie swoich „koncepcji”, a większości z nich nie oceniam pozytywnie. Wystąpienie Kukiz’15 spowodowało, że jestem zmuszony trochę nagiąć przyjętą zasadę. Kukiz’15 przedstawił pomysł sfinansowania […]

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Konwencja Wyborcza PiS. Premier Morawiecki chwali Piotra Barczaka

Z rozmachem, w iście amerykańskim stylu i energią, która na starcie oficjalnej kampanii zawsze powinna mieć miejsce Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało liderów swoich list w Lubuskiem. Na konwencji pojawili się premier rządu Mateusz Morawiecki i prezes partii Jarosław Kaczyński.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Kaliszuk miażdży platformersów, czyli otwarta wojna na szczytach władzy

Miasto odpiera zarzuty Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej dotyczące niewłaściwej realizacji inwestycji miejskich za pieniądze unijne. – Pan Kamiński podpisywał się pod dokumentami, a teraz opowiada, że coś jest nie tak? To kiedy mówił prawdę? – pytał ironicznie na konferencji prasowej wiceprezydent miasta Krzysztof Kaliszuk. Mamy już do czynienia z otwartą, bezpardonową wojną między Platformą Obywatelską, […]

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Wierny „żołnierz” prezydenta na wylocie z urzędu miasta. W tle afera…

Jeden z wyższych urzędników zielonogórskiego magistratu znalazł się w ogniu przedwyborczych zmian. Do związków zawodowych powędrowało już zapytanie o ewentualną ochronę związkową, ale w tle kroi się poważna afera. Grożąca nawet zwolnieniem dyscyplinarnym.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Dzielnica Nowe Miasto odcięta od rowerów

Czy dzielnica Nowe Miasto została zapomniana przez władze miejskie? Na terenie Jędrzychowa i sołectw będących w granicach Zielonej Góry nie ma żadnej stacji bazowej dla rowerów. W niektórych częściach „starej” Zielonej Góry też odczuwa się ich brak – wskazuje Grzegorz Maćkowiak, jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości w Zielonej Górze.

Continue Reading