Z RATUSZA: Tajemnicze milczenie prezydenta

Samorząd powinien być tym miejscem, gdzie tworzone są wzorce relacji międzyludzkich. Władzy z mieszkańcami, pracodawcy z pracownikami. Niby jest to oczywiste, przecież wszyscy jesteśmy od siebie zależni. My wybieramy prezydenta, on nami „rządzi”, kieruje pracą podległych pracowników, z drugiej jednak strony przecież powinien nas szanować, bo w końcu to nam, mieszkańcom zawdzięcza swoją pracę. Samorząd […]

Continue Reading

WIEŚCI z RADY: Działania na Osiedlu Leśnym i Zaciszu

Gorący okres – walczymy o osiedle Leśne. Prezydent odrzucił uwagi mieszkańców, które składaliśmy do planu zagospodarowania przestrzennego. Uwagi  dotyczyły przede wszystkim wykonania nowej drogi do nowoprojektowanego nowego osiedla Leśny Dwór, aby dojazd nie odbywał się już i tak zatłoczoną drogą Świerkową. Poprowadzenie wjazdu na osiedle Leśny Dwór i osiedle Leśne jedną drogą spowoduje:

Continue Reading

PIŁKA NOŻNA: Dwie dekady Citroena

Kiedy 35 lat temu Waldek Puchalski zapukał do drzwi Wojewódzkiego TKKF-u z propozycją zorganizowania rozgrywek piłkarskich zespołów sześcioosobowych dla niezrzeszonych, nie zdawał sobie prawdopodobnie sprawy z tego, że będzie opiekował się tym „dzieckiem” przez kolejnych kilkadziesiąt lat. Że przez ten cały okres będzie „okradał” z kilkunastu godzin tygodniowo swoją rodzinę, że niejednokrotnie harmonogram kolejnego dnia […]

Continue Reading

DRZONKÓW: WOSIR zaprasza na zajęcia w wodzie

Znamy sposób na wakacyjną nudę. Zapraszamy do Drzonkowa na nowe zajęcia w wodzie. WAKACYJNA GIMNASTYKA W WODZIE to zajęcia dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Mega skuteczne w walce z nadwagą oraz na odciążenie stawów i kręgosłupa. Idealna forma zajęć na spędzanie czasu wolnego indywidualnie, w grupie znajomych czy z rodziną.

Continue Reading

NOWOGRÓD BOBRZ: Brutalny atak na przewodniczącego

Jak ciężko bronić się przed brutalnością ze strony oponentów politycznych przekonał się przewodniczący rady miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim Robert Milto, który został pomówiony i zniesławiony przez kilka osób. Na szczęście sprawcy zostali już ujawnieni, a cała sprawa okazała się bajką wyssaną z palca. Niesmak jednak pozostał.

Continue Reading