LUBUSKIE: Z ostatniej chwili – Klaruje się nowy sejmikowy układ. Politycy PO jadą do Warszawy!

Za pośrednictwem poczty elektronicznej do naszej redakcji nadesłano wiadomość o nowym pomyśle na rządzenie w woj. lubuskim. Zdaniem naszego informatora pomysł należy do szefowej PSL w Lubuskiem Jolanty Fedak i jest nie do przyjęcia dla Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna).

Continue Reading

MŁODOŚĆ I NOWOCZESNOŚĆ: Powyborcze obietnice

21 października zagłosowaliśmy na naszych przedstawicieli w Radzie miasta, Sejmiku oraz na osobę która będzie rządziła naszym miastem – Prezydenta. W swoim imieniu, dziękuje mieszkańcom za wysoka frekwencję, a także tym wszystkim którzy zdecydowali się oddać swój głos na moja kandydaturę. Gratuluję wszystkim którzy zdobyli mandaty, a także Januszowi Kubickiemu wygrania wyścigu o fotel Prezydenta.

Continue Reading

PIŁKA NOŻNA: Pasjonat prosto z kadry

Maciej Murawski – urodzony 20 lutego 1974 roku w Zielonej Górze. Były piłkarz Zrywu Zielona Góra, Ślęzy Wrocław, Polonii Bytom, Lecha Poznań, Legii Warszawa, Arminii Bielefeld (Niemcy), Arisu Saloniki (Grecja), Apollonu Kalamarias (Grecja) i Cracovii Kraków. Trener Lechii Zielona Góra i Zawiszy Bydgoszcz. Komentator sportowy Canal+. Rozegrał sześć spotkań w reprezentacji Polski. To sportowa wizytówka […]

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Dom Harcerza pod kontrolą. Nikt nie potrafi powiedzieć, gdzie jest wysokiej klasy sprzęt?

Dziwne rzeczy dzieją się w placówce od początku istnienia nowego Domu Harcerza. Wspaniały obiekt, wybudowany w ponad 80 procentach za unijne pieniądze, wszedł z przytupem w zielonogórską rzeczywistość. Szkoda tylko, że już wzbudza emocje. I to niekoniecznie pozytywne.

Continue Reading

NOWOCZESNYM OKIEM: Szkodliwa reforma

W sierpniu 2018 Parlament uchwalił “Ustawę 2.0” będącą reformą wyższych uczelni. Minister Gowin przekonuje że będzie ona wdrażana w porozumieniu ze światem akademickim, ale od początku prac nad tą ustawą świat akademicki zgłaszał bardzo wiele uwag i zastrzeżeń. Posuwano się do określania jej “deformą uczelni wyższych”.

Continue Reading

MŁODOŚĆ I NOWOCZESNOŚĆ: Manifest wyborczy

W nadchodzących wyborach samorządowych postanowiłem ubiegam się o mandat do Rady  Miasta. Nazywam się Mateusz Sikorski i jestem najzwyklejszym mieszkańcem Zielonej Góry. Mieszkańcem, który jest gotów wziąć współodpowiedzialność za swoje miasto. Chcę wziąć sprawy we własne ręce i kreować świat takim, w jakim chcę żyć. Jestem osobą przedsiębiorczą, energiczną i odpowiedzialną. I takie też będzie moje […]

Continue Reading