Z PRAWEJ STRONY RATUSZA: Oświatowy spór o miejsca w szkołach

Kolejny rok szkolny 2019/2020 to kumulacja 2 roczników uczniów. Tych, którzy kończą ostatnią klasę wygaszanych gimnazjów i tych, którzy kończą 8-letnią szkołę podstawową. W przypadku tej ostatniej jej absolwentów jest więcej niż absolwentów gimnazjów, z uwagi na pierwszych 6-latków, którzy rok wcześniej poszli do szkoły.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Symbole faszystowskie na pikniku zdrowia przy Bachusie?

Baloniki z symbolami unijnymi, emblematy przypinane do ubrania, chorągiewki i naklejki, o których… chyba wszyscy chcieliby zapomnieć, były głównymi gadżetami podczas pikniku zdrowia połączonego z eventem przy pomniku Bachusa z udziałem liderów Koalicji Europejskiej. W Zielonej Górze pojawili się m.in. liderzy PO Grzegorz Schetyna, Witold Pahl i Elżbieta Polak. Sęk w tym, że piknik i lans […]

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Podwyżki czynszów w mieście o 50 procent to skandal – pisze Grzegorz Maćkowiak

 – Na skutek podwyżek czynszów lokali komunalnych i socjalnych w Zielonej Górze, zapłacimy rocznie więcej nawet o 2 tysiące złotych – alarmuje Grzegorz Maćkowiak (na zdjęciu z premierem Mateuszem Morawieckim), sekretarz zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości w regionie lubuskim. – Wybory sie skończyły, więc rozpoczęło sie pasmo podwyżek… – ocenia Maćkowiak. Poniżej cały list:

Continue Reading