ZIELONA GÓRA: Ciekawa oferta dla organizacji non profit

Z inicjatywy Wojewody Lubuskiego Władysława Dajaczka oraz pełnomocnika Wojewody ds. rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i współpracy z organizacjami pozarządowymi Brygidy Grzybowicz zorganizowano spotkanie informacyjne w Bibliotece Norwida w Zielonej Górze z przedstawicielami Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Wojewoda punktuje prezydenta Kubickiego w sprawie Parku Braniborskiego

To już raczej otwarta wojna niż delikatne podchody. Wojewoda Władysław Dajczak ponownie zablokował uchwałę Rady Miasta Zielona Góra, forsowaną przez prezydenta, a zmieniającą uchwałę w sprawie utworzenia zespołu przyrodniczo-krajobrazowego Park Braniborski.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Radni Platformy dzielą kasę. Wesprą inwestycje i dadzą na kulturę oraz sport

Tak zwana pula radnych to dziś 150 tys. zł na radnego. Każdy rajca może wskazać w ramach tej kwoty, jakie zadania chce zrealizować, najczęściej w swoim okręgu wyborczym. Radni Platformy podzielili się swoimi pomysłami na rozdział tych środków.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA * DRZONKÓW XXVI Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz odwiedziły tysiące gości

W dniach 9-11 marca, już po raz 26., na obiektach WOSiR w Drzonkowie zaprezentowali się wystawcy z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz. Na Targach Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz pokazało się ponad 100 wystawców.

Continue Reading