ZIELONA GÓRA: List zza grobu, czyli „bomba” z opóźnionym zapłonem

„Za moją śmierć odpowiada w 100% Janusz Jankowski” – tak brzmi jedno z pierwszych zdań listu, który pozostawiła po sobie tragicznie zmarła była księgowa Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich. Do dokumentu, który jest w zasobach prokuratury, dotarliśmy po kilkunastodniowym śledztwie dziennikarskim. Swoją treścią poraża i stawia jednocześnie mnóstwo pytań. Prokuratorzy mają dzięki niemu bardzo wiele wskazówek […]

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: PILNE: w poniedziałek nadzwyczajna sesja w sprawie spółek miejskich

Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o  zwołanie nadzwyczajnej sesji rady miasta. Powodem są niejasności w miejskich spółkach. Pod wnioskiem podpisał się też radny SLD Tomasz Nesterowicz. Sesja rozpocznie się w poniedziałek  16 lipca, o godz. 14.00.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Działania przestępcze w miejskich spółkach? Mogą być kolejne ludzkie dramaty…

Czy list pracowników spółki Zielonogórskiego Zakładu Usług Miejskich zatrzęsie miejską sceną polityczną? – Po jego lekturze każdy prokurator miałby pełne ręce roboty. Zobaczymy, czy lubuscy stróże prawa zrobią z tym cokolwiek – mówi nam zastrzegając sobie anonimowość, jeden z lokalnych polityków.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Radny Górski do dziennikarza – „idź pan do psychiatry”

Tego jeszcze w historii Zielonej Góry nie było. Interweniującego, w sprawie artysty, przedstawiciela mediów, radny, a na co dzień lekarz Robert Górski odesłał na badania psychiatryczne wskazując mu listę zakładów do których może się udać po poradę i leczenie. Ktoś powie, groteska? Niekoniecznie. W tej radzie miasta wszystko jest możliwe.

Continue Reading

DRZONKÓW: WOSIR zaprasza na zajęcia w wodzie

Znamy sposób na wakacyjną nudę. Zapraszamy do Drzonkowa na nowe zajęcia w wodzie. WAKACYJNA GIMNASTYKA W WODZIE to zajęcia dla każdego, bez żadnych ograniczeń wiekowych. Mega skuteczne w walce z nadwagą oraz na odciążenie stawów i kręgosłupa. Idealna forma zajęć na spędzanie czasu wolnego indywidualnie, w grupie znajomych czy z rodziną.

Continue Reading

NOWOGRÓD BOBRZ: Brutalny atak na przewodniczącego

Jak ciężko bronić się przed brutalnością ze strony oponentów politycznych przekonał się przewodniczący rady miejskiej w Nowogrodzie Bobrzańskim Robert Milto, który został pomówiony i zniesławiony przez kilka osób. Na szczęście sprawcy zostali już ujawnieni, a cała sprawa okazała się bajką wyssaną z palca. Niesmak jednak pozostał.

Continue Reading

ZIELONA GÓRA: Cztery „bańki” od prezydenta… Czy tyle kosztuje głosowanie nad absolutorium?

Platforma Obywatelska podczas głosowania nad absolutorium miała niepowtarzalną szansę na pokazanie swojej niezależności i opozycyjności wobec prezydenta Zielonej Góry. A przypomnijmy, że to jej politycy podkreślają od dawna, iż w radzie miasta są w głębokiej opozycji. Pytanie jednak brzmi: wobec kogo? Bo wobec prezydenta Janusza Kubickiego na pewno nie. W głosowaniu kluczowy okazał się interes. […]

Continue Reading