Salon poezji

Inne News Box Wydarzenia

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 1 października br. (niedziela), godz. 17.00, Sala Dębowa – na kolejną edycję Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze z udziałem Anny Radwan, znanej aktorki teatralnej i filmowej, która będzie czytać poezję Anny Piwkowskiej oraz Wisławy Szymborskiej.

Spotkaniu towarzyszy rozmowa z Łukaszem Maciejewskim, krytykiem filmowym i teatralnym. Ponadto w Mediatece Góra Mediów odbędzie się projekcja filmu „Dama Kameliowa” w reż. Jerzego Antczaka z kreacją aktorską Anny Radwan. Projekcję poprzedzi prelekcja Łukasza Maciejewskiego i Anny Radwan. Gospodarz Salonu: Andrzej Buck.

Obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne w Informacji katalogowej WiMBP (parter) od 27 września br. w godz. 16.00-19.00.

Anna Radwan  absolwentka Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie (1990). Od 1991 związana ze Starym Teatrem.
Od momentu debiutu stworzyła szereg kreacji w spektaklach Zioły (Miranda w „Burzy”), Bradeckiego (m.in. Julia w „Miarka za miarkę”, Celia w „Jak wam się podoba”), Lupy (Kuzynka Agata w „Maltem”), Grabowskiego czy Fiedora. W „Ifigenii. Nowej Tragedii” Demirskiego w reż. Michała Zadary zachwyciła rolą Klytamnestry. W 2006 roku Jan Klata debiutując na scenie Starego Teatru powierzył jej jedną z ról w „Trzech stygmatach Palmera Eldritcha”. Wysoko ocenione zostały jej kreacje w „Orestei” wg Ajschylosa Klaty oraz w „Tajnym agencie” (2011). Zdolności wokalne i talent komediowy prezentuje w „Operze mleczanej” Radwana/Grabowskiego (wg Andrzeja Mleczki). Z powodzeniem wcieliła się w tytułową rolę w „cross-genderowym” „Płatonowie” Bogomołowa.
Anna Radwan ma na swoim koncie liczne występy w filmach i serialach, m.in.: „Fanatyk” (2017), „Pakt” (2015), „Karolina” (2014), „Głęboka woda” (2013), „Bez tajemnic” (2011), „Głęboka woda” (2011),
„W imieniu diabła” (2011), „Wszystko co kocham” (2009), „Odwróceni” (2007), „Zakochany anioł” (2005), Dama Kameliowa (1995) oraz w  spektaklach teatru telewizji.