Remis wywieziony z Gorzowa!

News Bar News Slider Sport

Po czterech porażkach z rzędu zielonogórscy piłkarze wreszcie zdobywają punkt. W derbach Ziemi Lubuskiej zremisowali w Gorzowie ze Stilonem 1:1. Pierwszy ligowy pojedynek w historii Stilonu i Falubazu zakończył się podziałem punktów. Jak podała strona www.stilon.gorzow.pl zadowoleni mogą być tylko goście, którzy w pełni zrealizowali założenia taktyczne.

W pierwszej części gry Stilon przeważał i był stroną atakującą właściwie przez cały czas. Druga część spotkania zaczęła się podobnie jak pierwsza. Z każdą minutą Falubaz murował się skuteczniej. Trener Jarosław Miś z ustawienia 4-5-1-1 zdecydowanie postawił na destrukcję ataków coraz bardziej poirytowanego rywala. Gdy na trybunach rozpoczęły się „chóralne” śpiewy obu ekip to na boisku gra przeniosła się w okolice środkowej linii. Gdy Stilon ponownie zaczął napędzać się, jeden z niewielu szybkich kontrataków Falubazu zatrzymany został nieprzepisowo na 20 metrze. Piłkę ustawił Kobusiński, który precyzyjnie po długim rogu otworzył wynik spotkania.

Po tym trafieniu Falubazu sektor gości wcale nie oszalał z radości przeczuwając, że jeśli Falubaz pierwszy strzala bramkę to zwykle nie kończy się to dobrze dla ich drużyny.

10 minut później pod polem karnym Falubazu sędzia odgwizdał przewinienie gości. Do piłki podszedł Rafał Świtaj. Na drugim słupku ustawił się wpuszczony dopiero przed kilkoma minutami Jędrzej Drame. Ładne i precyzyjne dośrodkowanie przeleciało całe pole bramkowe i w ostatnim momencie dopadł piłki Drame i było 1:1. Po tym trafieniu Stilon ruszył do ataku.

W ostatnich minutach nieco zbrutalizowała się gra, czego efektem były żółte kartki dla Wojciecha Kochanowskiego i Mateusza Ogrodowskiego.

Stilon Gorzów – Falubaz Zielona Góra 1:1 (0:0)