Weekendowe boje akademików

News Box News Slider Sport

Dla szczypiornistów najbliższy mecz z MKS-em Grudziądz będzie początkiem Operacji „G”. Futsaliści walczą o najwyższe cele w I lidze. W tym celu na mecz wyjazdowy udadzą się do Obornik. U rywali zagrają również tenisiści stołowi. Szczegóły poniżej.

PIŁKA RĘCZNA I LIGA

KU AZS Uniwerstetu Zielonogórskiego – MKS Grudziądz. Sobota 14.04 godz. 18:00 hala UZ przy ul. Prof. Szafrana.

Mecz 23. kolejki I ligi to początek starć w ramach Operacji „G”. Oznacza to, że trzy kolejne spotkania naznaczone będą rywalizacją z drużynami z miast, których nazwa zaczyna się właśnie na „G”, bowiem już 18.04 do hali przy ul. Prof. Szafrana w ramach meczu przesuniętego z 27. kolejki przyjedzie SMS ZPRP Gdańsk, a później akademicy wyjadą na rewanżowy mecz do Gorzowa Wielkopolskiego.

Grudziądzanie to outsider tabeli. W ramach 20. rozegranych spotkań MKS zdobył zaledwie 9 punktów. 3 zwycięstwa i 17 porażek to bilans meczów najbliższego rywala AZS-u. O tym, że będzie to trudny rywal świadczyć może jednak kilka faktów. Po pierwsze mimo, że Zielona Góra wygrała wcześniejsze spotkanie w Grudziądzu, to ani wynik 34:29, ani styl gry nie były przekonujące. Po drugie MKS pokonał 3 drużyny w walce o ligowe punkty. Mimo, że dwójka przegranych wrażenia nie robi ( SMS ZPRP Gdańsk i SPR GKS Żukowo) to pokonanie wicelidera tabeli Stali Gorzów może wprawić w zachwyt. Dodatkowo na korzyść gości może przemawiać fakt, że zespołu z Żukowa AZS nie pokonał, choć miał dwie szanse. Dwójka szczypiornistów z Grudziądza mieści się w ścisłej czołówce strzelców I ligi. Chodzi o Mateusza Kostrzewę i Mateusza Orłowskiego, którzy z dorobkiem odpowiednio 106. i 102. bramek zamykają pierwszą dziesiątkę najskuteczniejszych.

Dla gospodarzy jest to szansa na przerwanie fatalnej passy sześciu porażek z rzędu. Łatwo jednak nie będzie.

 

TENIS STOŁOWY II LIGA

AKS Strzegom – KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Sobota 14.04 godz. 12:00.

 

FUTSAL I LIGA

KS Futsal Oborniki – Persa MOSIR AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Niedziela 15.04. godz. 16:00.

Dla najbliższych rywali AZS-u mecz ten będzie pożegnaniem z własną halą w tym sezonie ligowym. Z całą pewnością chcieliby pożegnać się z kibicami zwycięstwem zwłaszcza, że grając w Zielonej Górze ulegli gospodarzom 5:9.  Oborniki znajdują się tuż nad strefą spadkową, na 9. miejscu. 20 spotkań, 7 wygranych, 2 remisy i aż 11 porażek to bilans, który daje tej drużynie 23 punkty.