KOSZYKÓWKA: Ciężki mecz i wyszarpane zwycięstwo z Polpharmą.

News Bar News Box News Slider Sport

To nie był łatwy mecz dla zielonogórzan Polpharma Starogard Gdański postawiła wysoko poprzeczkę. Wynik 98:91 dla Stelmetu ENEI BC odzwierciedla to co działo się na parkiecie.

Zwycięstwo mistrzom Polski nie przyszło lekko. I kwarta była wyrównana, a Stelmet grał nie najlepiej w obronie. W 10 minucie Stelmet po trójce Geceviciusa odskoczył na 26:21, ale kwarta skończyła się 29:26 dla zielonogórzan.

W drugiej kwarcie zielonogórzanie szybko odskoczyli, ale goście nie poddawali się. W końcówce potrafili zniwelować straty do ledwie trzech punktów. Po trójce Fliegera, w ostatniej sekundzie II kwarty, zielonogórzanie schodzili na przerwę w przewadze 51:48.

W trzeciej kwarcie nadal było na styk. Aż do 29 minuty.. Wówczas w ciągu niespełna 10 sekund Stelmet ENEA BC zdobył pięć punktów i odskoczył na 78:65.

Czwartą kwartę miejscowi rozpoczęli bardzo dobrze. Miejscowi osiągnęli przewagę 14 pkt. i wydawało się, że spokojnie dowiozą korzystny rezultat do końca.  Ale potem Stelmet stanął i przyjezdni dopadli zielonogórzan na 86:88. Końcówka na szczęście należała już jednak do gospodarzy.

Stelmet ENEA BC Zielona Góra – Polpharma Starogard Gdański 98:91 (29:26, 22:22, 27:17, 20:26)

STELMET ENEA BC: Dragicevic 21, Kelati 15, Koszarek 12, Markovic 12, Gecevicius 12, Hrycaniuk 10, Matczak 6, Hermandez 6, Mokros 2, Muric 2, Zamojski 0.

Polpharma: Milanovic 22, Radukic 14, Davis 13, Flieger 13, Thomasson 10, Bojic 10, Szymański 5, Schenk 4, Gołębiowski 0, Dąbrowski 0